Deju lieluzveduma virsvadītāji prāto, kā Daugavas stadionā satilpināt rekordlielo dalībnieku skaitu

Pievienot komentāru
Deju lieluzveduma virsvadītāji prāto, kā Daugavas stadionā satilpināt rekordlielo dalībnieku skaitu
Foto: Danuta Juste, TV3 Ziņas

Pēc divām nedēļām tiks pabeigtas Daugavas stadiona ievērojamās pārvērtības. Turpmāk dažādus pasākumus, piemēram, Dziesmu un deju svētku lieluzvedumu, klātienē varēs vērot 10 000 skatītāju. Tagad svētku virsvadītājiem ir nākamais izaicinājums – kā šajā stadionā satilpināt rekordlielo dejotāju skaitu.

Lai gan pēc rekonstrukcijas Daugavas stadionā deju lieluzvedumu klātienē varēs vērot divtik daudz skatītāju, biļešu skaits joprojām ir mazāks nekā pieprasījums pēc tām.

Taču skatītāji nav vienīgie, kuri svētku nedēļas laikā vēlas nokļūt  pasākumu epicentrā. Dziesmu un deju svētkos šogad, piemēram, piedalīsies rekordliels dejotāju skaits un svētku virsvadītājiem tagad  nākas krietni palauzīt galvas, lai saprastu, kā visus dejotājus satilpināt laukumā.

Dejot gribētāju šogad ir neierasti daudz, teju 19 000. Un lai gan pirmo reizi kopš 1998. gada dalība svētkos liegta vairākiem deju kolektīviem gan kvalitātes, gan arī vecuma neatbilstības dēļ, svētku virsvadītāji atzīst, ka dejotāji sasparojušies, kā vēl nekad.

“Man liekas, ka tuvojas cunami. Jo tā emocionālā sakāpinātība briest, mēs to redzam katrā deju skatē. To kā dejotāji dejo, noteikti stingri labāk nekā pagājušajā gadā. Viņi zina repertuāru un arī izpildījums ir daudz emocionālāks,” teic deju lieluzveduma “Māras zeme” virsvadītājs Agris Daņiļevičs.

Skaidrs, ka aiz stadiona vārtiem neviens dejotājs nepaliks. Līdz šim svētkos skatuve tika veidota tikai uz zālāja un dažkārt uz skrejceliņiem, kur ietilpst 96 laukumi. Bet šogad dejotāji skatītājiem pienāks krietni tuvāk.

“Mums šajos svētkos laukums ir palielināts, kopumā vienlaicīgi uz laukuma varēs būs 144 kolektīvi, tagad meklējam variantus, lai vēl papildinātu vēl par 10 – 16 laukuma vietām. Virsvadītāji ir tādā nelielā azartā iekrituši,” stāsta lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis.

Ilggadējā Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Ilze Mežāne uzsver, ka beidzot atgriezīsimies pie sākotnējās deju lieluzvedumu formas. Proti, priekšnesums būs skatāms visām pusēm.

“Tas būs izaicinājums, jo šodien es arī pirmo reizi uzkāpu sānu tribīnēs un sapratu, ka tur neko noslēpt nevarēs. Man ir uzticētas trīs dejas un visās zīmējumi būs lasāmi no četrām debespusēm, jo diezgan daudzas latvju zīmes ir universālas un lasās vienādi no visām pusēm,” viņa saka.

Tiesa gan, mēģinājumu laukumi nekādas pārvērtības Daugavas stadiona rekonstrukcijas laikā nav piedzīvojuši. Tas nozīmē, ka lielākās neērtības dejotājiem būs jāpiedzīvo līdz iziešanai uz lielā deju plača.