Komentāri

Daugavas stadionā visu dienu notiek gatavošanās Deju svētku noslēguma koncertam. Lieluzvedums “Māras zeme” pulcēs 739 deju kolektīvus un 18 174 dalībniekus, tostarp vairāk nekā 1300 diasporas dejotāju, kuri lielajam notikumam gatavoties sāka jau pirms diviem gadiem.

Tautas deju kolektīvs ”Londona dejo” simtgades dziesmu un deju svētkiem gatavojās ļoti nopietni. Katru nedēļu dejotāji pulcējās Trimdas latviešu īpašumā Londonā, kur tika pieslīpēti pēdējie deju soļi un kustības, lai jau šonedēļ kopā ar citiem ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem kopā dejotu svētku Lieluzvedumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diasporas dejotājiem dziesmu un deju svētku lieluzvedumā būs veltīta īpaša deja ‘’Saved tos mājās pie Daugavas krastiem’’. Tāpēc šodien spītējot lietum un drēgnajiem laika apstākļiem tautieši no visas pasaules vienojās mēģinājumā.

“Londonas dejotājiem” gatavošanās lielajam notikumam sākusies jau pirms diviem gadiem, tomēr pat vēl šodien esot daudz kas jāpieslīpē.

“Mūsu mēģinājuma telpas ir ļoti maziņas un šauras, mēs, protams, gatavojām zīmējumus jau iepriekš, bet faktiski ir diezgan grūti saprast precīzi saprast, kas tieši notiks, pirms mēs te esam lielajā stadionā, mums tas ir piedzīvojums, bet ir ļoti forši,” stāsta TDK ”Londona dejo” vadītāja Andra Zobens-Īsta (East).

Diasporas dejotāji atzīst, ka satraukums pirms lielā notikuma ir milzīgs, jo dalība Dziesmu un deju svētkos esot milzu atbildība un apliecinājums piederībai savai valstij. “Ir forši tagad šeit ar visiem kopā būt, redzēt, ka visi ir samācījušies un visi vienu un to pašu dara. Es esmu piedalījusies dziesmu svētkos pirms tam, bet šie ir tādi pavisam nopietni, līdz ar to visi to uztver ar diezgan pacilātu sajūtu,” norāda TDK ”Londona dejo” dejotāja Baiba.

Deju kolektīvs pēdējo gadu laikā piedzīvojis lielu dalībnieku pieplūdumu, jo visi vēlējušies doties uz simtgades lielo notikumu. Tāpēc dejotāju rindās sastopami arī briti.

“Ir ļoti jauki, ir auksti, bet, atskaitot to, viss ir lieliski, brīnumjauka uzstāšanās. Visi ir laimīgi, smaidīgi, kas var būt labāk,” saka TDK ”Londona dejo” dejotājs Džordžio.

Ģenerālmēģinājums dejotājiem būs ceturtdien, bet jau sestdien vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju lieluzvedumā ”Māras zeme” izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl