“Dejas balvas” žūrijas vadītāja atzīst, ka dejotājiem iepriekšējais gads ir bijis grūts

0 Komentāru

Šodien uzzināsim “Dejas balvas” nominantus, kā arī “Dejas balvas” par mūža ieguldījumu ieguvēju. Šis ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, un “900 sekundēs” sazinājāmies ar balvas žūrijas vadītāju Agnesi Andersoni.

Ņemot vērā, ka žūrija strādā jau divus gadus, tad daudz kas vērtēts jau klātienē. Bija deju žanri, kas pārstāvēti vairāk, bet citi mazāk. Žūrija vērtējusi arī digitālus darbus.

Andersone informē, ka ir izveidota jauna kategorija – dejas bērniem un jauniešiem.

“Dejas balva” ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Tā tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmā “Dejas balvas” apbalvošanas ceremonija norisinājās 2019. gadā. “Dejas balvas” par sniegumu 2019.–2020. gadā plānots pasniegt 2021. gada 29. aprīlī.

Darbus vērtē žūrija, kuras sastāvā darbojas žūrijas priekšsēdētāja baleta mākslas eksperte Agnese Andersone, baleta mākslas eksperti Lita Beiris un Tālis Sils, laikmetīgās dejas ekspertes Agnese Bordjukova un Elīna Lutce, skatuviskās tautas dejas eksperti Reinis Rešetins un Gunta Skuja, kā arī mūsdienu dejas ekspertes Inga Raudinga un Maija Tjurjapina.

0 Komentāru