“Degvielu es vispār neprotu ieliet!” Bijusī koledžas direktore tiesā noliedz daudzās apsūdzības

2 komentāri

Rīgā uz tiesas sola sēdusies 1. medicīnas koledžas kādreizējā direktore. Apsūdzību klāsts nopietns. Likumsargi uzskata, ka viņa sešu gadu garumā ar valsts īpašumu brīvi rīkojās kā ar savējo. Pati bijusī direktore savu vainu neatzīst un koledžā lekcijas lasa vēl aizvien.

Uz apsūdzēto sola arī bijušās direktores meita un divas koledžas agrākās grāmatvedes. Lietu uzsāka KNAB, pārņēma prokuratūra. Tās ieskatā, apsūdzētā ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā.

“Nelikumīgu es neko nevarēju izdarīt! Skolā, pats iedomājieties, esat mācījies, no ko tur var nelikumīgu izdarīt,” tiesā pauda apsūdzētā Inese Bunga.

Apsūdzība gan pretējās domās – secināts, ka bez īres līguma noslēgšanas direktore dzīvoja koledžas studentu dienesta viesnīcas ēkā Rīgā, Tomsona ielā 39, savām personīgajām vajadzībām izmantojot vairākas telpas, izmitināja arī radiniekus un citas personas. Valstij nodarīti zaudējumi 55 156 eiro apmērā. Apsūdzētā tam nepiekrīt.

“Man bija viena darba istaba, jo mēs ļoti vēlu beidzām bieži vien. Bija ārzemju viesi, jaunas programmas taisījām. Tāpēc arī iznāca ļoti vēlu uzkavēties darbā,” pauž Bunga.

Tikmēr, likumsargu ieskatā, esot viltoti grāmatvedības organizācijas dokumenti, kas apliecina koledžas transportlīdzekļa izmantošanas pamatotību un izdevumus, kā arī parakstīti dokumenti, kuros bija patiesībai neatbilstošas ziņas.

Vēl kādā epizodē bijusī direktore apsūdzēta par piesavināšanos nelielā apmērā, proti, parakstījusi dokumentu par nesaņemtu pakalpojumu – sporta nodarbībām, kuras koledžā nebija notikušas, nodarot iestādei materiālo kaitējumu 300 eiro apmērā.

Apsūdzētā arī esot pieļāvusi, ka citas personas vairākas reizes izmantoja koledžai izsniegto degvielas uzpildes karti. Kopā viņa atbalstījusi piesavināšanos gandrīz 400 eiro apmērā, secina apsūdzība.

“Oi! Degvielu es vispār neprotu ieliet! Nu paskatieties [rāda uz lakotajiem nagiem – red.], tiešām Jūs domājat, ka es lēju degvielu? Nemūžam! Pat nezinu, kā ieliet. Es ar to nelepojos, bet tas tā ir,” norādīja apsūdzētā.

Izglītības ministrija 2017. gadā izdeva rīkojumu Bungas atstādināšanu, pamatojoties uz KNAB informāciju. Tiesvedība gan netraucē bijušajai direktorei aizvien strādāt koledžā par lektori.

Iepriekšējā tiesas sēde bija paredzēta decembrī, bet pārcelta, jo apsūdzētā attaisnojošu iemeslu dēļ neieradās.

“Sēdes “atliekas”, tā ir normāla prakse. Iesaistītas daudzas personas, attaisnotu iemeslu dēļ neieradās,” saka prokurore Viktorija Šumska.

Vai bijušajai direktorei pieprasīt reālu cietumsodu vai ko maigāku, prokurore vēl nav lēmusi. “Esam izmeklēšanas sākumā, tas būs atkarīgs no apsūdzēto pozīcijas. Pagaidām par agru runāt par šo,” skaidroja prokurore.

2 komentāri