Degot sausajai zālei, nodegušas astoņas dārza mājiņas

Komentāri
Degot sausajai zālei, nodegušas astoņas dārza mājiņas
FOTO: LETA

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 113 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šogad ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši jau 1592 kūlas ugunsgrēkus. Vakar reģistrēti 76 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 71 hektārs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Degot sausajai zālei, nodega arī astoņas dārza mājas. Krasta ielā Salaspilī, degot kūlai 4 hektāru platībā, aizdegās četras dārza mājas 40 kvadrātmetru platībā un atkritumi 60 kvadrātmetru platībā.

Mālu ielā Rīgā pērnā zāle dega 0,5 hektāru platībā un aizdegās arī divas dārza mājas un atkritumi 10 kvadrātmetru platībā.

Savukārt Daugavgrīvas šosejā Rīgā kūla dega 600 kvadrātmetru platībā, bet blakus esošās divas dārza mājas 15 kvadrātmetru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma darbība. Dedzinot kūlu, tiek apdraudēts cilvēku īpašums, veselība un dzīvība, kā arī radīts būtisks kaitējums dabai!

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju ne tikai nededzināt kūlu, bet arī uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, krūmi, koks, sadzīves mantas, elektrolīnijas balsts, mēbeles, vieglā automašīna, neapsaimniekota ēka, divas saimniecības ēkas, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā apmēram 75 gadus vecam vīrietim, kurš Rīgā, Lielupes ielā, slīka Hapaka grāvī. Glābēji vīrieti izcēla krastā un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Lasi vēl