Deglava tiltu satiksmei varētu atvērt 19. maijā

Pievienot komentāru
Deglava tiltu satiksmei varētu atvērt 19. maijā
OKSANA DŽADANA, F64

Jaunumi daļēji slēgtā Deglava tilta lietā. Tiltu satiksmei pilnībā varētu atvērt nākamās nedēļas beigās – 19. maijā. Līdz tam būvniekiem jānostiprina četri pārvada balsti, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Drīzumā varētu atsākt arī pārējo tilta rekonstrukciju.

Lai vienotos, kā tālāk organizēt Deglava tilta remontu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) organizēja darba sanāksmi ar visu atbildīgo pušu piedalīšanos. Tostarp būvnieki prezentēja projektu, kā nostiprināt četrus vissliktākajā stāvoklī esošos balstus. Šobrīd viņiem ir dota atļauja sagatavot vietu nostiprinājuma konstrukciju novietošanai.

“Šodien sanāksmes laikā mums tika iesniegts jau nākamais darbu veikšanas projekts, kas paredz šo turu uzstādīšanu, ar to mēs attiecīgi iepazīsimies, un visdrīzāk jau rīt tiks dota atļauja jau nākamajam etapam. Nākamās nedēļas beigas varētu būt laiks, kad tilta konstrukcijas būs nobalstītas un varēs domāt par satiksmes atjaunošanu,” norāda BVKB direktors Māris Demme.

“Šobrīd mums ir plāns šīs te turas uzstādīt līdz 19. maijam, problēmas ir ar šo pašu materiālu iegūšanu, jo šobrīd pilnā sparā rit būvsezona, un viņi ir uz izķeršanu. Respektīvi, tā ir tāda konstrukcija, kas atbalstīs šīs te sijas pie kolonnām un pilnībā uzņems slodzi, kas ir no tilta un transporta,” saka Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Edmunds Valpēters.

Pēc tilta atvēršanas satiksmei spēkā paliks 30 tonnu transporta masas ierobežojums un arī ātruma limits 30 km/h. Kad būs nostiprināti bīstamie balsti, pakāpeniski tiks atsākta tilta rekonstrukcija.

“Tas ir komplekss risinājums gan balstiem, gan sijām, gan citiem elementiem, kur ir atklāti lielāki bojājumi nekā sākotnēji bija paredzēts, tiks izstrādāti risinājumi, noteiktajā kārtībā saskaņoti un veikti būvdarbi,” saka RDSD pārstāvis.

Būvnieki komentāru TV3 Ziņām atteica, tikmēr BVKB sola rūpīgi sekot līdzi remonta kvalitātei, tostarp būvniekiem nāksies pārtaisīt izlūzušās tilta margu stiprinājuma vietas. “Pie nodošanas ekspluatācijā mēs šādas lietas arī skatīsimies, ar tādiem defektiem objektu ekspluatācijā nodot nevarēs,” norāda Demme.

Ceturtdien apritēs divas nedēļas, kopš policija Deglava tiltu slēdza satiksmei. Kopš sestdienas pār to ļauts braukt sabiedriskajam un operatīvajam transportam.