Deglava tilta slēgšana: Rīgas dome uzskata to par nepamatotu un alternatīvu satiksmes organizāciju neplāno

3 komentāri
Deglava tilta slēgšana: Rīgas dome uzskata to par nepamatotu un alternatīvu satiksmes organizāciju neplāno
OKSANA DŽADANA, F64

Rīgas iedzīvotājiem un viesiem no ceturtdienas jārēķinās ar vēl smagākiem sastrēgumiem, nekā ierasts. Ceturtdienas agrā rītā policija satiksmi pār Deglava tiltu slēgs. Kā īsti tiks organizēta satiksme un kā no rītdienas kursēs sabiedriskais transports, trešdien vēl nebija skaidrs. Pašvaldība tilta slēgšanu uzskata par nepamatotu un alternatīvu satiksmes organizāciju nemaz neplāno.

Pieturās pie Deglava tilta ir pamatīga rosība. Tur sastaptie iedzīvotāji pauž pārsteigumu par lēmumu ceturtdien slēgt satiksmi pāri tiltam.

Arī “Rīgas satiksme” un Rīgas domes Satiksmes komisijas vadītājs trešdien nezināja, kas notiks pēc pāris stundām.

“Lēmumi bijuši ļoti ātri, skaidrs, šobrīd pat mēs nevaram pateikt, kāds būs mūsu scenārijs, kā jārīkojas,” saka “Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis.

Plkst. 16.30 Valsts policija sasauca preses brīfingu, lai skaidrotu, ka Deglava tiltu slēgs jau no pieciem rītā. Iemesls – Būvniecības valsts kontroles biroja atzinums, ka tilts nav drošs.

“Būvprojekta autors ir veicis izpēti un urbumu tilta starpbalstā, bet tas nav visvairāk bojātais. Izpētes rezultāti ir pretēji tiem, kas minēti rezultātā. Konstatēts, ka balsts ir pildīts. Jāpārbauda, kāds ir visvairāk bojātais balsts. Attiecīgi tiek piedāvāts laiduma konstrukcijas nobalstīt. Pie šāda risinājuma izpildes bažas varētu tikt noņemtas,” saka BVKB pārstāvis Māris Demme.

Tiklīdz BVKB pateiks, ka tilts ir drošs, policija to ļaus izmantot. Taču līdz tam tilts būs slēgts. “Mēs slēgsim tiltu. Sabiedriskais transports nav policijas kompetence, būsim klāt, palīdzēsim ar regulētājiem,” norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Rīgas vicemēru būvniecības kontroles biroja argumenti par tilta bīstamību neesot pārliecinājuši. “Neesam joprojām sapratuši, ko BVKB tieši dokumentus grib redzēt. Būvvalde, kas atbildīga par stāvokli, teica, ka tiltu var ekspluatēt.  BVKB teica, ka nē, bet ne – kāpēc,” saka Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S).

Pašvaldība mēģinās brīdināt rīdziniekus par izmaiņām satiksmē, taču, kas notiks ar satiksmi, tā esot policijas atbildība, uzskata Baraņņiks. Policija tam gan nepiekrīt.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā