Decembra vakaros LU Botāniskajā dārzā iemirdzēsies ”Ziemas gaismas dārzs”

0 Komentāru

Ja parasti Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs vakarā devās pie miera, tad tuvāko mēnesi būs tieši otrādi. Botāniskais dārzs līdz ar tumsas iestāšanos atdzīvosies un krāšņi mirdzēs. Gaismas mākslas meistari ir sapulcējušies un radījuši ”Ziemas gaismas dārzu”, kur apmeklētāji varēs justies kā Ziemassvētku pasakā.

Mākslinieki radījuši gaismas takas sākuma vārtus, kur cilvēki, ienākot botāniskajā dārzā un izejot cauri gaismai, nonāks gaismas takā.

Gaismas vārti vēl tiks programmēti, un tad tie atdzīvosies patiesajā izskatā. Šeit darbojas gaismas mākslinieks Oskars Timbars, kurš ķēries klāt liepu alejas izgaismošanai. Viņš un vēl daudzi citi mākslinieki ir izveidojuši kopumā vairāk nekā divdesmit gaismas objektu.

”Ziemas gaismas dārza” projekta producents Mārcis Gulbis skaidro, ka ir sapulcēti labākie gaismotāji, kuriem ir ļauts radīt visu, ko vien viņi vēlas: “Pirmo reizi Latvijā esam sasaukuši kopā gaismas māksliniekus, kas strādā – cits teātrī, cits tehniskajā kompānijā, cits kā brīvmākslinieks.”

Mākslinieku radītie objekti ir izkārtoti teju pa visu Latvijas Universitātes Botānisko dārzu Pārdaugavā. Jau sākot ar šīs dienas vakaru, apmeklētāji pastaigas laikā varēs justies gluži kā kādā pasaku mežā. “Pastaigu taka būs viens maršruts cauri visam parkam, te varēs iet cauri un skatīties gaismas mākslinieku radīto.”

Interesanti, ka 10% biļešu cenas tiks ziedoti labdarībai. Katrs mākslinieks pats ir izvēlējies, kur nonāks ziedojums.

Pastaigas noslēgumā apmeklētāji varēs balsot par, viņuprāt, labāko gaismas objektu, un balsojums būs tas, kas ļaus māksliniekam ziedot 10% biļetes cenas. Tā, lūk, tiks radīta arī līdzjūtības gaisma.

0 Komentāru