Dažviet deputāti arvien nezina valsts valodu; sliktāka situācija Latgalē

Komentāri

Vairāk nekā gadu pēc pašvaldību vēlēšanām Valsts valodas centrs atklājis, ka ir deputāti, kuri joprojām nezina valsts valodu. Šādas problēmas konstatētas vairākās vietās Latgalē. Tas gan ir reģions, kurā valsts valodas pārkāpumus bieži konstatē ne tikai pašvaldībās.

Valsts valodas centrs par šo situāciju, kad valsts valoda netiek lietota arī, piemēram, veikalos, ik mēnesi saņem vairākus desmitus sūdzību. Šis skaits liecina, ka valsts valodas lietojuma pārkāpumi nemazinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tuvojoties gaidāmajām vēlēšanām, Valsts valodas centra redzes lokā nonākušas arī vairākas Latgales pašvaldības, kuras jau ilgāku laiku nespēj atrisināt jautājumu par valsts valodas lietošanu.  Latviešu valodu nezinošu deputātu ir pietiekami daudz Balvos, Zilupē, Ludzā, kā arī Daugavpilī. Saskaņā ar Valsts valodas centra veiktajām pārbaudēm šobrīd valsts valodas nezināšanā “pieķertajiem” deputātiem ir dots laiks uzlabot savas valodas prasmes. Ir noteikts, ka tādos gadījumos latviešu valodu var apgūt par nodokļu maksātāju naudu. Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs stāsta, ka valsts valodas apgūšana viņam izmaksāja ap tūkstoš eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl