Daži ieteikumi, kā bērnu pakāpeniski ievest pieaugušo pasaulē

Komentāri
Daži ieteikumi, kā bērnu pakāpeniski ievest pieaugušo pasaulē
Foto: Robert Bejil /Flickr

Dažādu pasākumu – koncertu, teātru, restorānu – apmeklēšana kopā ar bērniem ir daļa no sabiedriski aktīvas dzīves un ļauj stiprināt ģimenes tradīcijas, palīdz mazuļu attīstībai un pašapziņai. Taču kā vislabāk sagatavoties izklaidēm, lai neapgrūtinātu apkārtējos?

Eksperti akcentē, ka nav viennozīmīgas atbildes uz jautājumu, kāds ir piemērotākais vecums, lai kopā ar atvasi sāktu apmeklēt pasākumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecākiem ir rūpīgi jāpārdomā, vai izklaide patiešām nāks mazajam par labu un kā novērst iespējamos misēkļus, ja tādi varētu rasties.

Foto:  Björn Láczay /Flickr

Foto: Björn Láczay
/Flickr

Ir jānodala bērniem domātie pasākumi – bērnu ballītes, māmiņu kino, ģimenes restorāni – un pieaugušo pasaule.

Ja pirmos, protams, mazuļi var apmeklēt jau no mazotnes, tad pieaugušo pasaulē mazos var sākt ievest tikai tad, ja ir pārliecība, ka bērniņš tajā iejutīsies, uzskata psiholoģe un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande.

”Bērni ir bērni, viņu uzmanība ir mazāk noturīga nekā pieaugušajiem. Tādēļ vecākiem ir jāizlemj, vai atvase spēs mierīgi nosēdēt visu koncerta laiku, vai viņa uzvedība netraucēs citiem klausītājiem. Ikvienam ir jārespektē arī apkārtējo tiesības baudīt atpūtu,” viņa skaidro.

Plānojot doties uz kādu atpūtas pasākumu, ir vairākas lietas, kuras jau laikus var ņemt vērā:

  • Kinoteātrī vai koncertzālē izvēlēties vietas, kas ļauj viegli iziet no zāles.
  • Paņemt līdzi mazuļa iemīļoto rotaļlietu, kas var mazināt nogurumu.
  • Tāpat vienmēr ir jābūt gatavam iet prom pirms izrādes vai seansa beigām, ja bērns nav nomierināms.

Latvijā, salīdzot ar citām Eiropas valstīm, vecāki ne tik bieži dodas sabiedrībā kopā ar bērniem, novērojusi uzņēmēja, bērnu zīmola Lazy Francis autore Olga Krūze. Viņasprāt, šā iemesla dēļ vairāk laika vajadzētu veltīt pārdomātām ģimenes izklaidēm.

”Manuprāt, šis ir veids, kā palīdzēt bērniem veidot viņu attiecības ar pasauli, iepazīt to, vienlaikus veidojot savu stilu. Tā ir daļa mūsu kultūras: glīti saposties, paņemt bērnus pie rokas, izbaudīt garšīgu maltīti vai skaistu koncertu,” viņa norāda.

Olga Krūze, mamma, Lazy Francis vadītāja:

Man kā mammai šķiet, ka ir ļoti, ļoti svarīgi kopā ar mazajiem iziet sabiedrībā, jo kopīgi pasākumi uztur ģimenes garu un sirsnīgas attiecības.

Piemēram, jauka tradīcija var būt visai ģimenei kopīgas vēlās brokastis, ja bērni vēl nav pārāk lieli – mazuļiem draudzīgā kafejnīcā, kur ir padomāts par piemērotu vidi. Jāatceras vien paņemt līdzi kādu nelielu rotaļlietu un neizvēlēties vietas pārāk tuvu romantiski noskaņotiem cilvēkiem.

Eksperti atgādina, ka ideāli ir organizēt brīvā laika pavadīšanu tā, lai iespējami daudz tiktu apmeklēti dažādi pasākumi, kas vienlaikus ļauj attīstīt bērna attiecības ar apkārtējo pasauli.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl