Daukšts Putina uzvedību sauc par Lubica sindromu, jo viņa rīcība ir neprognozējama

7 komentāri

Ārvalstu prese publicējusi biedējošu ziņu – Krievijas un ASV specdienestu pārstāvju tikšanās laikā Krievija draudējusi izmantot kodolieročus, ja NATO turpinās palielināt savu militāro spēku klātbūtni Baltijas reģionā. Izteikumi vērtēti pretrunīgi. Lai gan visai neticama, šī informācija ir viela pārdomām, akcentē eksperti.

Satraucošās ziņas izplatījis viens no ietekmīgākajiem britu laikrakstiem The Times – pēc žurnālistu rīcībā esošās informācijas, draudi izmantot kodolieročus no Krievijas puses izskanējuši, tiekoties ar amerikāņu specdienestu vadību. Šādi Krievijas puse draudējusi rīkoties, ja NATO paplašinās savu militāro spēku Baltijas reģionā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievijas pārstāvji akcentējuši, ka tie paši apstākļi, kas lika Krievijai rīkoties Ukrainā, ir aktuāli arī Baltijas valstīs, kur dzīvo liels etnisko krievu skaits. Tāpat Krievija esot apsvērusi destabilizēt situāciju Baltijas valstīs, tiesa gan, neizmantojot militāru iebrukumu, bet uzkūdot vietējos krievus un veicot kiberuzbrukumus.

Krievijas ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts atgādina, ka tik klaja kodolieroču žvadzināšana pēdējo reizi Krievijas – ASV attiecībās bijusi pirms 53 gadiem, Kubas krīzes laikā.

Šī nav pirmā reize, kad Krievija piemin kodolieroču iespējamu izmantošanu. Dokumentālajā filmā par Krimas anekesiju Putins atzina, ka gadījumā, ja viņa plāni par Krimas sagrābšanu neīstenotos, viņš būtu gatavs izmantot kodolieročus.

Raksturojot Putina uzvedību, Daukšts lieto interesantu terminu – Lubica sindroms.

Šādā veidā viņš Krievijas līderi salīdzina ar Germanwings pilotu Adrēasu Lubicu, kurš, iespējams, apzināti ietrieca lidmašīnu ar 150 cilvēkiem Alpu kalnos. Biedējoša ir doma, ka viens cilvēks, kura varā ir citu dzīvības, var rīkoties absolūti neprognozējami, uzsver Daukšts.

TOP komentāri

  • baltkrievs
  • W
    0 0 0

    W

    Tie ir tie paši līdzekļi, kurus Eiropa un Amerika izmanto pret Krieviju. Ar to vajadzēja rēķināties un atcerēties vēsturisko pieredzi, kad sāka atklāti pākāpt cilvēktiesību robežas. Vardarbība nav attaisnojama, ne arī manipulācija ar to. Krievija negriezīs otru vaigu, lai pa to sistu, tā sitīs pretī.
  • tas tochna

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl