Daugavpils slimnīcā pašlaik ārstējas viens ar Covid-19 saslimušais; pārbauda arī vienu darbinieku

Pievienot komentāru
Daugavpils slimnīcā pašlaik ārstējas viens ar Covid-19 saslimušais; pārbauda arī vienu darbinieku
KASPARS KRAFTS, F64

Daugavpils reģionālajā slimnīcā pašlaik ārstējas viens pacients ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, aģentūra LETA uzzināja pilsētas domē.

Atsaucoties uz slimnīcas vadītāju Grigoriju Semjonovu, dome ziņo, ka 31. martā iestādē ir viens pacients ar Covid-19. Vēl četriem esot aizdomas par šo saslimšanu.

Lasi vēl: Latvijā konstatēti jau 398 saslimšanas gadījumi ar Covid-19; trīs pacientu veselības stāvoklis ir smags

Arī vienam slimnīcas darbiniekam paņemtas Covid-19 analīzes. Pašlaik plašāka informācija par šo mediķi un aizdomu iemesliem netiek sniegta.

Pašvaldība uzsver, ka Daugavpils reģionālās slimnīcas vadība katru rītu informē par situāciju atbildīgās valsts iestādes – Nacionālo veselības dienestu un Veselības ministriju.

Līdz šim bija zināms, ka ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 kopumā inficējušies 14 veselības aprūpes darbinieki, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsvēra, ka pieaugošais medicīnas darbinieku inficēšanās gadījumu skaits apliecina to, ka šī ir viena no pirmajām riska grupām. Līdz ar to ir sevišķi svarīgi mediķus informēt par visiem apstākļiem, kas varētu radīt risku saslimt ar Covid-19.

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.