Daugavpils dome slēgs nodomu protokolu ar Krievijas ģenerālkonsulātu par padomju karavīru piemiņas memoriāla atjaunošanu

11 komentāri
Daugavpils dome slēgs nodomu protokolu ar Krievijas ģenerālkonsulātu par padomju karavīru piemiņas memoriāla atjaunošanu
IVARS SOIKĀNS, LETA

Daugavpils dome slēgs nodomu protokolu ar Krievijas ģenerālkonsulātu Latvijā par padomju karavīru piemiņas memoriāla atjaunošanu Dubrovina parkā, šonedēļ lēma pilsētas domē.

Pašvaldības Juridiskā departamenta vadītājs Ruslans Golovans sēdē skaidroja, ka pašvaldībā vērsās vairākas biedrības ar lūgumu veikt pasākumus, lai saglabātu memoriālu Dubrovina parkā. Pašvaldības un ģenerālkonsulāta pārstāvjiem apsekojot memoriālu, secināts, ka tas ir sliktā stāvoklī, jāmaina granīta apdare un bruģis.

Paralēli Krievijas puse izteikusi piedāvājumu finansēt memoriāla atjaunošanu, taču šim mērķim jānoslēdz nodomu protokols. Atbildot uz deputātu jautājumiem, Golovans skaidroja, ka ģenerālkonsulāts vēlas abu pušu nodomus iekļaut protokolā, jo Krievijas puse vēlas būt pārliecināta par pašvaldības iesaisti, turklāt objekts atrodas uz pašvaldības zemes.

Saskaņā ar nodomu protokolu pašvaldība saskaņos veicamos darbus un materiālus, savukārt ģenerālkonsulāts veiks pārējos darbus, tostarp finansēs atjaunošanu un izraudzīs būvnieku. Izvēlētais uzņēmējs, pašvaldība un ģenerālkonsulāts slēgs trīspusēju līgumu ar būvdarbu veikšanu.

Pašvaldībā skaidroja, ka formāli piemiņas vieta nav pašvaldības īpašums, tomēr saskaņā ar pirms daudziem gadiem noslēgto līgumu ar Krievijas ģenerālkonsulātu pilsēta rūpējas par tās tīrību un drošību. Tā ir izplatīta prakse daudzviet Latvijā.

Dubrovina parkā pie memoriāla katru gadu 9. maijā, kad Krievijā tiek svinēta Uzvaras diena, notiek dažādi pasākumi.

11 komentāri