Komentāri

Lēni, bet mērķtiecīgi Daugavpils virzās uz savu mērķi – izveidot pilsētā starptautisku lidostu. Pašvaldības īpašumā ir prāvs zemes gabals, kur savulaik bija padomju armijas lidlauks. Tagad gan no tā pāri palicis vairs tikai nosaukums, taču Daugavpils lidosta joprojām ir sertificēta un notiek aktīvas darbības lai tur reiz nosēstos arī lidmašīnas.

Daugavpils iedzīvotāji ir pārliecināti ka vienīgais veids, kā nokļūt līdz galvaspilsētai vai aizceļot uz citām valstīm ir auto un dzelzceļa satiksme. Par lidostu savā pilsētā ir dzirdējis tikai retais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavpils lidlauks tika būvēts pirms 60 gadiem un tagad no tās pāri palikušas vien dažas pussagruvušas tehniskās ēkas, skrejceļš, kuram cauri aug zāle un ar krūmiem aizaugusi 230 hektāru liela teritorija.

Daugavpils lidostai šobrīd ir tikai zeme vairāku simtu hektāru, bet starp aizaugušajiem skrejceļiem ir atrodami arī daži pamesti lidmašīnu vraki.

Tiesa gan, pirms vairākiem gadiem esot bijuši arī investori taču krīze tos atbaidījusi. Pēdējā laikā ideja par savu lidostu Daugavpilī atkal uzņem apgriezienus. Ir saņemts ietekmes uz vidi novērtējums un drīzumā plānots uzsākt tehniskā projekta izstrādi.

Lai lidostu uzbūvētu un pielāgotu Eiropas līmeņa prasībām ir nepieciešami ievērojami ieguldījumi – pēc provizoriskiem aprēķiniem vismaz 20 miljoni eiro. Daugavpils domei tādas naudas nav, tāpēc tiek cerēts uz investoriem. Tiesa gan, vīzija, kādai jābūt Daugavpils lidostai ir skaidra.

Kamēr vietējie iedzīvotāji savu laiku nokalpojušos lidaparātus nodod metāllūžņos, uz vairākiem reklāmas plakātiem jau attēloti boingi ar Daugavpils logo.

Vēl kādā no pēdējām šī gada Daugavpils domes sēdēm plānots lemt par atbalstu projekta attīstībai. Tas ļaušot atrast investoru. Un ja būs nauda, tad arī Daugavpils starptautiskās lidostas vīzija dažu gadu laikā tapšot par realitāti.

Skaties video!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl