Komentāri

Lēni, bet mērķtiecīgi Daugavpils virzās uz savu mērķi – izveidot pilsētā starptautisku lidostu. Pašvaldības īpašumā ir prāvs zemes gabals, kur savulaik bija padomju armijas lidlauks. Tagad gan no tā pāri palicis vairs tikai nosaukums, taču Daugavpils lidosta joprojām ir sertificēta un notiek aktīvas darbības lai tur reiz nosēstos arī lidmašīnas.

Daugavpils iedzīvotāji ir pārliecināti ka vienīgais veids, kā nokļūt līdz galvaspilsētai vai aizceļot uz citām valstīm ir auto un dzelzceļa satiksme. Par lidostu savā pilsētā ir dzirdējis tikai retais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavpils lidlauks tika būvēts pirms 60 gadiem un tagad no tās pāri palikušas vien dažas pussagruvušas tehniskās ēkas, skrejceļš, kuram cauri aug zāle un ar krūmiem aizaugusi 230 hektāru liela teritorija.

Daugavpils lidostai šobrīd ir tikai zeme vairāku simtu hektāru, bet starp aizaugušajiem skrejceļiem ir atrodami arī daži pamesti lidmašīnu vraki.

Tiesa gan, pirms vairākiem gadiem esot bijuši arī investori taču krīze tos atbaidījusi. Pēdējā laikā ideja par savu lidostu Daugavpilī atkal uzņem apgriezienus. Ir saņemts ietekmes uz vidi novērtējums un drīzumā plānots uzsākt tehniskā projekta izstrādi.

Lai lidostu uzbūvētu un pielāgotu Eiropas līmeņa prasībām ir nepieciešami ievērojami ieguldījumi – pēc provizoriskiem aprēķiniem vismaz 20 miljoni eiro. Daugavpils domei tādas naudas nav, tāpēc tiek cerēts uz investoriem. Tiesa gan, vīzija, kādai jābūt Daugavpils lidostai ir skaidra.

Kamēr vietējie iedzīvotāji savu laiku nokalpojušos lidaparātus nodod metāllūžņos, uz vairākiem reklāmas plakātiem jau attēloti boingi ar Daugavpils logo.

Vēl kādā no pēdējām šī gada Daugavpils domes sēdēm plānots lemt par atbalstu projekta attīstībai. Tas ļaušot atrast investoru. Un ja būs nauda, tad arī Daugavpils starptautiskās lidostas vīzija dažu gadu laikā tapšot par realitāti.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl