Daugavpili grib atkal pārdēvēt tās vēsturiskajā nosaukumā – par Dinaburgu

Pievienot komentāru
Daugavpili grib atkal pārdēvēt tās vēsturiskajā nosaukumā – par Dinaburgu
LETA

Latvijas otro lielāko pilsētu Daugavpili sašūpojis ierosinājums pilsētu atkal nodēvēt par Dinaburgu. Ar šādu ierosinājumu klajā otrdien, 4. oktobrī, nācis Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs, ziņo Daugavpils vietējais medijs grani.lv.

Proti, Šapošņikovs Daugavpils teātrī sasauktā preses konferencē pavēstījis par teātra inteliģences radītu organizāciju Projekts Dinaburga, kuras mērķis ir izmainīt pašreizējo pilsētas nosaukumu, atgriežoties pie viena no vēsturiskajiem pilsētas vārdiem – Dinaburga.

”Šī ideja teātrī radās apmēram pirms gada. [..] Es jau piecus gadus dzīvoju Daugavpilī un uzskatu, ka man ir tiesības kaut ko mainīt vai vismaz pamēģināt. Daugavpils – tas ir vārds, kuru grūti izrunāt, it sevišķi ārzemniekiem tas nav diez ko labskanīgs. Diemžēl Latvijas kontekstā nosaukums Daugavpils nereti ir sinonīms provinciālismam un ne vienmēr – labai gaumei,” norāda Daugavpils teātra direktors.

Viņš piemin Daugavpils padomju laiku pagātni, kuras laikā šī pilsēta ieguvusi guļamrajona auru. ”No otras puses, mēs visi zinām, cik daudz brīnišķīgu cilvēku ir šeit piedzimuši. Domāju, ka atgriešanās pie nosaukuma Dinaburga būs apliecinājums mūsu lieliskajai integrācijai Latvijas kontekstā, kā arī Eiropas kontekstā, un pat Eirāzijas kontekstā. Un es ļoti lūgšu nemeklēt šai iniciatīvai zemtekstus – to šeit nav,” paziņoja Šapošņikovs.

Tāpat sociālajā tīklā Facebook jau radīta attiecīga grupa, kurā vaicāts cilvēku viedoklis – vai Daugavpils būtu jāpārsauc par Dinaburgu. Patlaban Facebook grupai Dinaburga – Daugavpils jaunais vārds ir pievienojušies apmēram 180 cilvēku.

Jāpiemin, ka vēstures avotos Daugavpils pirmo reizi minēta 1275. gadā, kad Livonijas ordenis pēc ordeņa mestra Ernsta fon Raceburga pavēles Vecpils latgaļu koka pils vietā sāka celt mūra pili Dinaburgu.

Foto – Daugavpils cietoksnis:

Lasi vēl