“Daugavas potenciāls ir liels.” Rit vēl nebijusi Latvijas likteņupes izpētes ekspedīcija

0 Komentāru
“Daugavas potenciāls ir liels.” Rit vēl nebijusi Latvijas likteņupes izpētes ekspedīcija
Ekrānšāviņš/900 sekundes

Jau vairāk nekā nedēļu pa Daugavu droši slīd plosti, uz kuru klājiem atrodas pētnieku komandas. Daži entuziasti nolēmuši veikt vēl nebijušu ekspedīciju, mērojot ceļu pa Latvijas likteņupi no Baltkrievijas robežas līdz pat Mangaļsalai.

LNT rīta raidījuma “900 sekundes” moderators Kristaps Tālbergs piedzīvojumu meklētājiem pievienojās Ķeguma novada teritorijā. Piektdienas rītā uz mierīgās Daugavas izdevās sastapt pat 4 plostus.

Ekspedīcijas galvenais mērķis ir pievarēt 352 kilometrus un iegūt informāciju, kas būs noderīga ūdenstūrismam.

Daugavas ūdenstūrisma ekspedīcijas vadītājs Guntis Zilberts atklāja, ka Daugava tā īsti vienā rāvienā nemaz nav izpētīta, nav salikta visā garumā. Šī iemesla dēļ arī nolemts savākt nepieciešamo informāciju par ūdenstūristiem labām vietām, piemēram, nakšņošanai. “Sniegsim kopainu, kas sagaida tūristus.”

Tikmēr “Zied zeme” projektu vadītājs Māris Cīrulis atzīst, ka vairāk nekā 350 km priekš upes ir gana daudz, tāpēc šis ir patiesi liels izaicinājums.

Pēc ekspedīcijas noslēguma un iegūtās informācijas apstrādes taps interaktīva karte ar dažādiem pieturpunktiem, ko varēs droši izmantot jebkurš interesents.

Ekspedīcijas dalībnieki gan uzsvēra, ka vēl ir vietas, kuras ir jāsakopj, proti, jānopļauj zāle, jāizcērt krūmi, jāiekārto laivu ielaišanas vietas. “Daugavas potenciāls ir liels – vēl daudz ko var darīt,” atzina Guntis. Ja izdosies sakopt krastus, tad jau visi ūdens ceļi būs pieejami. “Atveram krastus, un tad jau cilvēki nāks.”

0 Komentāru