Komentāri

Rīgā, Daugavā pie Dienvidu tilta konstatēts naftas produktu plankums. Šī avārija platības ziņā ir viena no lielākajām pēdējā laikā. Kas piesārņojis Daugavu līdzās peldvietai?

Plankums Daugavā pamanīts vakar vakarā. Sākotnēji tas bija vienu kilometru garš un 50 metrus plats. Glābšanas dienesta darbinieki plankumu norobežoja ar absorbējošajām bonām un par notikušo ziņoja Valsts Vides dienestam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr vizuālais iespaids ir mānīgs. Lai radītu tik plašu piesārņojumu, pietiekot vien ar vienu  litru dīzeļdegvielas. Vides speciālisti uzskata, ka plankumu Daugavā veidojusi noplūde no lietus ūdens kolektoriem.

”Ir divas versijas – putekšņi – ziedputekšņi sajaucoties ar ūdeni rada līdzīgu efektu, viņi ir eļļaini un arī atstaro gaismu, vai naftas produkti, kas lietavu rezultātā noskalojušies un iekļuvuši notekūdeņu sistēmās un var izkļūt Daugavā,” iespējamo piesārņojuma avoti skaidro VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina. Tāpēc ir aizdomas par tīšu rīcību.

Rīgas domes Satiksmes departaments, kas apsaimnieko notekūdeņu sistēmu galvaspilsētā, ir paņēmis paraugus analīžu veikšanai, lai noskaidrotu, kas tas īsti ir par piesārņojumu. Rezultāts būs zināms rīt.

Valsts vides dienests gan paliek pie sava –netiekot skatīta versija par ļaunprātīgu naftas produktu izgāšanu Daugavā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl