Daugavā konstatēts kilometru garš naftas produktu plankums

0 Komentāru
Daugavā konstatēts kilometru garš naftas produktu plankums
FOTO: LETA

Rīgā, Daugavā pie Dienvidu tilta konstatēts naftas produktu plankums. Šī avārija platības ziņā ir viena no lielākajām pēdējā laikā. Kas piesārņojis Daugavu līdzās peldvietai?

Plankums Daugavā pamanīts vakar vakarā. Sākotnēji tas bija vienu kilometru garš un 50 metrus plats. Glābšanas dienesta darbinieki plankumu norobežoja ar absorbējošajām bonām un par notikušo ziņoja Valsts Vides dienestam.

Tomēr vizuālais iespaids ir mānīgs. Lai radītu tik plašu piesārņojumu, pietiekot vien ar vienu  litru dīzeļdegvielas. Vides speciālisti uzskata, ka plankumu Daugavā veidojusi noplūde no lietus ūdens kolektoriem.

”Ir divas versijas – putekšņi – ziedputekšņi sajaucoties ar ūdeni rada līdzīgu efektu, viņi ir eļļaini un arī atstaro gaismu, vai naftas produkti, kas lietavu rezultātā noskalojušies un iekļuvuši notekūdeņu sistēmās un var izkļūt Daugavā,” iespējamo piesārņojuma avoti skaidro VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina. Tāpēc ir aizdomas par tīšu rīcību.

Rīgas domes Satiksmes departaments, kas apsaimnieko notekūdeņu sistēmu galvaspilsētā, ir paņēmis paraugus analīžu veikšanai, lai noskaidrotu, kas tas īsti ir par piesārņojumu. Rezultāts būs zināms rīt.

Valsts vides dienests gan paliek pie sava –netiekot skatīta versija par ļaunprātīgu naftas produktu izgāšanu Daugavā.

0 Komentāru