Komentāri
Daugavā izvieto 400 nārsta vietas un tiks ielaisti vairāki miljoni zivju mazuļu
FOTO: LETA

Daugavas uzpludinājumā starp Rīgas un Ķeguma HES šopavasar izvietotas 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas, savukārt visa gada garumā upē plānots ielaist vēl vairākus miljonus zivju mazuļu no zivjaudzētavām. Šīs aktivitātes tiek veiktas, lai kompensētu hidroelektrostaciju upei nodarītos zaudējumus.

Zivju nārsta ligzdas Daugavas HES uzpludinājumā pavasaros tiek izvietotas vismaz 15 gadus, no tiem pēdējos 10 ar to nodarbojas biedrība Mēs zivīm. Šogad Daugavā ielaistas kopumā 400 no egļu zariem veidotu ligzdu – 200 pie Ikšķiles un 200 pie Kaibalas Lielvārdes novadā. Tuvāko dienu laikā ikri no ligzdām atdalīsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zivju nārsta ligzdu izvietošana saistīta ar tuvumā esošo Rīgas un Ķeguma HES darbību.

Pēc tam, kad ikri būs atdalījušies, ligzdas no ūdens tiks izceltas, tomēr zivju resursu atjaunošanu ar to vien nebeigsies.

Zivju resursu atjaunošanu Daugavas baseinā atbilstoši normatīviem finansē Latvenergo, tā kompensējot hidroelektrostaciju nodarīto kaitējumu. Zivju mazuļu audzēšanai ik gadu tiek tērēts vairāk nekā miljons eiro.

Arī šogad Daugavā plānots ielaist vairāku zivju sugu mazuļus un kāpurus. Pavasarī lašus, taimiņus, sīgas un līdakas, savukārt vasarā un rudenī – nēģus, zandartus un vimbas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl