Daudzviet Latvijā jau iestādīti pirmie kartupeļi

1 komentārs

Vairākās zemnieku saimniecībās Latvijā vagās jau marta nogalē un aprīļa sākumā iestādīti pirmie kartupeļi. Šis ir viens no agrākajiem kartupeļu stādīšanas gadiem, un vietējiem audzētājiem tas varētu būt labs pavērsiens.

Ja laiks būs audzētājiem labvēlīgs, tad pirmos kartupeļus šogad varēs baudīt jau jūnija sākumā, vēlākais – jūnija vidū.

Šajās dienās zemnieku saimniecības Ziedi vadītājas Lidijas Lūriņas apsaimniekotajos laukos Dobeles novadā ar kartupeļiem tiek apsēti vēl papildu 10 hektāri.

Foto

Iepriekš kartupeļu sējas laiks Lidijas darbu kalendārā iezīmējies aprīļa trešajā nedēļā. Uz gaidāmo ražu viņa raugās pozitīvi un cer, ka šogad vietējie audzētāji varēs dot lielāku prettriecienu ievestajai produkcijai. Pēc eiro ieviešanas konkurence ir kļuvusi sīvāka, savukārt iepirkuma cenas būtiski sarukušas.

Arī Zemnieku saeima ir pārliecināta, ka šis vietējiem kartupeļu audzētājiem varētu būt ienesīgs gads.

Ja jūnija vidū jau daudzi no vietējiem audzētājiem varēs lepoties ar pirmo kartupeļu ražu, neļaujot tirgu pārpludināt ar ievesto preci, tad mūsu zemniekiem ir cerības, ka šogad peļņa varētu augt pat par 25%.

Video

TOP komentāri

  • vecvecome
    0 0 0

    vecvecome

    esmu atpalikusi, jo nezināju, ka kartupeļu stādīšanu tagad sauc par sēšanu, ja nopietni , tad kartupeļus jau var sēt no sēklām, no tām, kas nogatavojas pēc ziedēšanas zaļajos bumbuļos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl