Daudzviet Latvijā jau iestādīti pirmie kartupeļi

1 komentārs

Vairākās zemnieku saimniecībās Latvijā vagās jau marta nogalē un aprīļa sākumā iestādīti pirmie kartupeļi. Šis ir viens no agrākajiem kartupeļu stādīšanas gadiem, un vietējiem audzētājiem tas varētu būt labs pavērsiens.

Ja laiks būs audzētājiem labvēlīgs, tad pirmos kartupeļus šogad varēs baudīt jau jūnija sākumā, vēlākais – jūnija vidū.

Šajās dienās zemnieku saimniecības Ziedi vadītājas Lidijas Lūriņas apsaimniekotajos laukos Dobeles novadā ar kartupeļiem tiek apsēti vēl papildu 10 hektāri.

Foto

Iepriekš kartupeļu sējas laiks Lidijas darbu kalendārā iezīmējies aprīļa trešajā nedēļā. Uz gaidāmo ražu viņa raugās pozitīvi un cer, ka šogad vietējie audzētāji varēs dot lielāku prettriecienu ievestajai produkcijai. Pēc eiro ieviešanas konkurence ir kļuvusi sīvāka, savukārt iepirkuma cenas būtiski sarukušas.

Arī Zemnieku saeima ir pārliecināta, ka šis vietējiem kartupeļu audzētājiem varētu būt ienesīgs gads.

Ja jūnija vidū jau daudzi no vietējiem audzētājiem varēs lepoties ar pirmo kartupeļu ražu, neļaujot tirgu pārpludināt ar ievesto preci, tad mūsu zemniekiem ir cerības, ka šogad peļņa varētu augt pat par 25%.

Video

TOP komentāri

  • vecvecome
    0 0 0

    vecvecome

    esmu atpalikusi, jo nezināju, ka kartupeļu stādīšanu tagad sauc par sēšanu, ja nopietni , tad kartupeļus jau var sēt no sēklām, no tām, kas nogatavojas pēc ziedēšanas zaļajos bumbuļos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl