Daudzu kritizētais simtgades koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” izmaksājis teju 250 000 eiro

5 komentāri
Daudzu kritizētais simtgades koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” izmaksājis teju 250 000 eiro
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijas 100. dzimšanas dienai veltītais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” izsaucis ažiotāžu ne tikai ar atsevišķu mākslinieku sniegto izpildījumu, bet arī ar apjomīgajām izmaksām, kas sniedzas tuvu ceturtdaļmiljonam eiro.

Dienu pēc vērienīgajiem 18. novembra svētku pasākumiem pie Gaismas pils norisinājās, kā izrādās, ne mazāk iespaidīgs kultūras notikums. Kā vēstī laikraksts “Neatkarīgā”, kurā publicēts no Latvijas valsts simtgades biroja saņemts koncerta tāmes fragments, kopējās izmaksas koncertam “Mīlestības vārdā. 18+” ir 207 001 eiro. Savukārt, pieskaitot nodokļus, summa jau aizsniedzas tuvu 250 000 eiro.

Izrēķināts arī, ka par vienu koncertā izskanējušo dziesmu (kopā 18) sabiedrība ir samaksājusi aptuveni 13 500 eiro.

Diemžēl laikrakstam iesniegtā informācija esot tā samudžināta, ka žurnālistiem bijis sarežģīti saprast, kas slēpjas aiz vairāku izmaksu pozīcijām un kāda ir bijusi katra koncerta dalībnieka un radošās komandas dalībnieka kopējā samaksa par darbu. Kā piemērs tiek minēts Jānis Šipkēvics, kurš koncertā pārstāvēja gan radošo komandu, gan arī koncertā uzstājušos muzikālo grupu.

Noskaidrots vēl, ka par koncerta komunikācijas materiālu izstrādi kāds ir nopelnījis 3400 eiro uz rokas.

Cits būtisks faktors – mākslinieku un radošās komandas honorāri ir norādīti pēc nodokļu nomaksas, bet administratīvi tehniskais nodrošinājums – bez pievienotās vērtības nodokļa. “Tas nozīmē, ka šī koncerta kopējās izmaksas nodokļu maksātājiem ir bijušas vēl lielākas,” rakstīts publikācijā.

Par pilna apjoma koncerta producēšanu SIA “Ideju institūts” saņēma 150 172 eiro (bez PVN). Savukārt koncerta mākslinieciskās sagatavošanas un norises izmaksas, kurās iekļautas arī atlīdzības solistiem, izpildītājiem un mūziķiem, – 56 829,12 eiro uz rokas.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, “NRA”

Jau ziņots, ka par simtgades koncertā “Mīlestības vārdā. 18+” par vienu no apspriestākajām māksliniecēm kļuva Evija Vēbere, kuras izpildītās dziesmas “Svētku diena” skanējums daudzus atstājis ar lielu vilšanās sajūtu.

5 komentāri