Daudzi uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturētie bēgļi domājuši, ka jau ir nonākuši Vācijā

48 komentāri
Daudzi uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturētie bēgļi domājuši, ka jau ir nonākuši Vācijā
JĀNIS PIPARS, F64

Pagājušajā naktī uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturēti 65 nelegālie imigranti, bet aizvadītajās 24 stundās kopumā – ap 200, atklājis Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” viņš atkārtoja iepriekš pausto, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centru kapacitāte ir gandrīz izsmelta, tāpēc nelegālo robežpārkāpēju uzņemšanai būs jābūvē teltis. Dažas brīvas vietas vēl esot vienīgi tiem imigrantiem, kuri Latvijā patvērumu nepieprasa.

Lasi vēl – Rancāns: Ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā varēja izsludināt agrāk, bet to būtu grūtāk pamatot

Sākotnēji teltis tikšot būvētas robežsardzes objektu tuvumā, bet pēc valdības lēmuma par pastiprinātu pašvaldību un Nacionālo bruņoto spēku iesaistīšanu varētu tālāk domāt par citām vietām, kur šīs pagaidu teltis izvietot.

Pujāts atzina, ka no Baltkrievijas nākošie imigranti nāk lielās grupās, kas liecina par organizētības pazīmēm. Dažas bēgļu kompānijas nākot grupās virs 30 personām un vairāk. Daudzi no bēgļiem nemaz nezinot, ka ir ieradušies Latvijā – viņi domājuši, ka uzreiz nonākšot Vācijā. Starp imigrantiem esot gan jauni vīrieši spēka gados, gan arī sievietes un bērni.

Kā ziņots, ņemot vērā nelikumīgo robežšķērsotāju skaita straujo palielināšanos, valdība šodien lems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Gadījumā, ja Ministru kabinets izsludinās ārkārtējo situāciju, tā tiks noteikta daļā Augšdaugavas un Krāslavas novadu teritorijas un paplašinās Valsts robežsardzes pilnvaras atturēt nelegālo migrāciju un nosūtīt atpakaļ robežšķērsotājus, kas nelikumīgi pārkāpuši valsts robežu.

48 komentāri