Daudzbērnu ģimenes dosies protesta gājienā! Pieprasa palielināt pabalstu arī par trešo bērnu

47 komentāri
Daudzbērnu ģimenes dosies protesta gājienā! Pieprasa palielināt pabalstu arī par trešo bērnu
FOTO: F64

Prasot lielāku atbalstu trīs bērnu ģimenēm, oktobra beigās rīkos protesta akciju. Mammas un tēti ir neizpratnē, kāpēc nākamgad valsts pabalsts par ceturto bērnu pieaugs, bet par trešo – nē.

Tikmēr Ministru prezidenta Māra Kučinska paspārnē esošajā demogrāfijas lietu centrā norāda, ka saprot vecāku izmisumu. Taču nākamā gada budžetā vairāk naudas nav, un trīs bērnu ģimenēm nāksies gadu paciesties.

Valdībā panāktā vienošanās paredz, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsta apmērs par ceturto un katru nākamo bērnu pieaugs no pašreizējiem 34 līdz 50 eiro. Daudzbērnu ģimeņu biedrībā uzskata, ka tas ir netaisnīgi. Pabalsta apmērs būtu jāceļ arī par trešo bērnu, taču ar 50 eiro mēnesī būtu par maz.

Pieprasot lielāku valsts atbalstu, vecāki 27. oktobrī rīkos protesta akciju – ”Vai trešais bērns neskaitās?” Gājiena pirmā pieturvieta būšot Prezidenta pils, tad Saeima, bet tālāk gar Brīvības pieminekli iecerēts doties uz Ministru kabinetu. Pasākuma rīkotāji aicina uzņēmējus iepriecināt mazākos gājiena dalībniekus ar našķiem un uzkodām. Tikmēr Sociālo jautājumu eksperti akcentē, ka Igaunijā valsts atbalsts daudzbērnu ģimenēm ir būtiski lielāks.

Par pirmo un otro bērnu ziemeļu kaimiņi maksā 50 eiro pabalstu, sākot ar trešo jau – 100 eiro. Ja bērnu skaits ģimenē pārsniedz piecus, tad māte ik mēnesi saņem 200 eiro kompensāciju par to, ka viņa nevar pilnvērtīgi strādāt.

Demogrāfijas lietu centrā norāda, ka saprot vecākus, tomēr nākamā gada budžetā vairāk naudas nav un ģimenēm, kurās ir mazāk nekā četri bērni – nāksies paciesties.

Trīs un vairāk bērnu ģimenes Igaunijā saņem arī 10 tūkstoš eiro vērtu sertifikātu, kuru var izmantot kā pirmo iemaksu sava mājokļa iegādei vai remontam. Šī programma kaimiņvalstī izpelnījusies milzu popularitāti. Kaut ko līdzīgu nākotnē plānots ieviest arī Latvijā. Tikai nav zināms, kad tam atradīs naudu.

Video