Daudzbērnu ģimenes dosies protesta gājienā! Pieprasa palielināt pabalstu arī par trešo bērnu

47 komentāri

Prasot lielāku atbalstu trīs bērnu ģimenēm, oktobra beigās rīkos protesta akciju. Mammas un tēti ir neizpratnē, kāpēc nākamgad valsts pabalsts par ceturto bērnu pieaugs, bet par trešo – nē.

Tikmēr Ministru prezidenta Māra Kučinska paspārnē esošajā demogrāfijas lietu centrā norāda, ka saprot vecāku izmisumu. Taču nākamā gada budžetā vairāk naudas nav, un trīs bērnu ģimenēm nāksies gadu paciesties.

Valdībā panāktā vienošanās paredz, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsta apmērs par ceturto un katru nākamo bērnu pieaugs no pašreizējiem 34 līdz 50 eiro. Daudzbērnu ģimeņu biedrībā uzskata, ka tas ir netaisnīgi. Pabalsta apmērs būtu jāceļ arī par trešo bērnu, taču ar 50 eiro mēnesī būtu par maz.

Pieprasot lielāku valsts atbalstu, vecāki 27. oktobrī rīkos protesta akciju – ”Vai trešais bērns neskaitās?” Gājiena pirmā pieturvieta būšot Prezidenta pils, tad Saeima, bet tālāk gar Brīvības pieminekli iecerēts doties uz Ministru kabinetu. Pasākuma rīkotāji aicina uzņēmējus iepriecināt mazākos gājiena dalībniekus ar našķiem un uzkodām. Tikmēr Sociālo jautājumu eksperti akcentē, ka Igaunijā valsts atbalsts daudzbērnu ģimenēm ir būtiski lielāks.

Par pirmo un otro bērnu ziemeļu kaimiņi maksā 50 eiro pabalstu, sākot ar trešo jau – 100 eiro. Ja bērnu skaits ģimenē pārsniedz piecus, tad māte ik mēnesi saņem 200 eiro kompensāciju par to, ka viņa nevar pilnvērtīgi strādāt.

Demogrāfijas lietu centrā norāda, ka saprot vecākus, tomēr nākamā gada budžetā vairāk naudas nav un ģimenēm, kurās ir mazāk nekā četri bērni – nāksies paciesties.

Trīs un vairāk bērnu ģimenes Igaunijā saņem arī 10 tūkstoš eiro vērtu sertifikātu, kuru var izmantot kā pirmo iemaksu sava mājokļa iegādei vai remontam. Šī programma kaimiņvalstī izpelnījusies milzu popularitāti. Kaut ko līdzīgu nākotnē plānots ieviest arī Latvijā. Tikai nav zināms, kad tam atradīs naudu.

Video

TOP komentāri

 • Iluta
  +10 +10 0

  Iluta

  Es izskatu kad pabalsts ir japalielina visiem berniniem nezskatoties vai gimeme ir 1 vai vairak naudas nepietiek loti vienkars risinajums padalaties augsti godatie kungi ar savam algam atbalstat reizi tos kam to tiesam vajag un visiem pietiks
 • Mamma
  +10 +10 0

  Mamma

  Tad jau sanāk, ka tiem vecāciem kuriem ir 1, 2 vai 3 bērni - tie nemaz nav bērni un viņiem nav vajadzību un tiek apdalīti! Fuj.
 • Elita
  +9 +9 0

  Elita

  Un ko lūdzu darīt tām māmiņām kam ir tikai viens bērns??? Tad jau valstī neskaitās bērns,jo viņam naudu nevajag... Pamēģiniet pabarot un apģērbt augošu bērnu pa 11€ mēnesī....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl