4 komentāri

Daudzbērnu ģimene no Kuldīgas novada joprojām turpina cīņu par gaismu savās mājās cīnās jau 25 gadus. Pašvaldībā palīdzību elektrības ievilkšanā atsaka, bet politiķi Rīgā ģimenei atkal iesaka paciesties.

Pērn februārī TV3 ziņas viesojās pie Rautenšildu ģimenes mežā vidū Kabiles pagastā. Neilgi pēc mūsu apciemojuma, Iršos ieradās Sadales tīkla darbinieki, kuri kaut ko mērīja un sprieda. Rautenšildiem parādījās cerība, ka tik ilgi gaidītais sapnis par gaismu beidzot piepildīsies. Taču nekā. Pagājis gads – elektrības vilcēji vairs neesot rādījušies. Tomēr ģimene nav noskaņota padoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Sūdzēsimies Saeimai, Ekonomikas ministrijai, valdībai. Ja reakcija nebūs, rakstīsim vēstuli arī Eiropas komisijai,” savu sašutumu neslēpj Signija Rautenšilde.

Ģimenei nav 40 000 eiro, ko uzņēmums Sadales tīkls prasa, lai pievilktu strāvu. Uzņēmumā skaidro, ka mājām ”Irši” tuvākais elektrības pieslēguma punkts atrodas aptuveni divu kilometru attālumā. Projektu sadārdzina un sarežģī tas, ka vadi jāvelk cauri mežam. Pēdējā apkopotā informācija liecina, ka kopumā valstī ir aptuveni 100 mājsaimniecību, kurām nav pievilkta elektrība. ”Es iesaku vispirms vērsties pēc palīdzības pašvaldībā. Tagad spēkā esošā kārtība ļauj vietējai varai iesaistīties šādas problēmas risināšanā. ”Sadales tīkls” par saviem līdzekļiem veikt elektrības pieslēgumu nav tiesīgs,” norāda ”Sadales tīkls” valdes loceklis Rolands Lūsveris.

Pašvaldībā iesaka pārvākties

Kuldīgas novada domē divu dienu laikā neviens tā arī nebija gatavs atbildēt uz jautājumiem kā un vai varētu palīdzēt ģimenei ievilkt elektrību. Pēc vairākkārtējas sazvanīšanās, pašvaldības preses pārstāve norādīja, ka visi ir aizņemti, notiek sapulces. Kabiles pagasta pārvaldnieks uzsvēra, ka vietvara nevar sniegt finansiālu atbalstu.

“Pašvaldība var piedāvāt dzīvokli Kabiles centrā. Taču tas nav risinājums. Tā ir ļoti rosīga ģimene, kurai tur ir arī saimniecība,” tā Kabiles pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Bergmanis.

Pēdējā cerība – aizsargātā lietotāja statuss

Tikmēr Saeimā patlaban top labojumi Elektroenerģijas tirgus likumā. Projektā ir arī atbalsta mehānisms tām mājsaimniecībām, kuras vēlas pievilkt elektrību. Izmaksas segtu valsts. Tomēr, lai saņemtu valsts atbalstu, gribētājiem būs jāatbilst noteiktiem kritērijiem. “Parlaments gatavo deleģējumu Ministru kabinetam, lai valdība būtu tiesīga piemērot aizsargātā lietotāja statusu elektrības pieslēguma tīkotājiem. Šajā kategorijā ietilptu mazturīgie, daudzbērnu ģimenes, ģimenes, kurās ir bērns invalīds,” uzsver Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Edvards Smiltēns.

Rautenšildu gadījumā gan priecāties vēl būtu pāragri. Šo gadu laikā, kamēr notiek cīņa par gaismu, teju visi bērni ir sasnieguši pilngadību. Nav skaidrības nedz par daudzbērnu ģimenes, ne arī par mazturīgā statusu. Tas nozīmē, ka pēc likumprojekta apstiprināšanas galīgajā lasījumā, Rautenšildiem atkal būs jāvēršas pašvaldībā un turpmākā notikumu attīstība būs atkarīga no vietvaras vēlmes sadarboties ar saviem iedzīvotājiem.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • Nu re
  +2 +2 0

  Nu re

  Kāda niecība Latvijā ir cilvēks. Daudzbērnu ģimeni prātīgāk varai nepieminēt-izlaidība.
 • meemais
  +2 +2 0

  meemais

  Nu gan valstele,un kurā laikmetā dzīvojam,un tādas ir valsts rūpes par saviem nodokļu maksātājiem
 • GiGa
  0 0 0

  GiGa

  Valdība var priecāties - Rautenšildu bērni arī bez elektrības izauguši un tātad vismaz viena ģimene, kas dzīvo bez elektrības un traucē mierīgi dzīvot mazāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl