Daudzas skolas, lielveikali un biroju ēkas neatbilst būvniecības prasībām

Komentāri

Pārbaudot sabiedriski nozīmīgu ēku drošību, konstatēts, ka 75% tās dažādu iemeslu dēļ neatbilst būvniecības prasībām. Šogad pirmajā ceturksnī Būvniecības valsts kontroles birojs pārbaudījis apmēram 150 sabiedriskās ēkas, lielākoties skolas, lielveikalus un biroju ēkas.

Visbiežāk tajās bijušas problēmas ar mehānisko stiprību, ēkās atklātas plaisas, vai arī tajās notikusi patvaļīga būvniecība. Neviena ēka gan nav ārkārtas stāvoklī un tādēļ – slēdzama. Savukārt uzlabojumi vērojami šobrīd attīstāmos būvobjektos. Pērn pārbaudot būvobjektus, Būvniecības valsts kontroles biroja neatbilstības atklāja katrā otrajā no tiem, tad šogad tendence samazinās, un neatbilstības atklātas vien trešdaļā. Šī problēma daļēji tiktu risināta, izskaužot garo apakšuzņēmēju ķēdes būvniecībā, kas ne tikai veicina ēnu ekonomiku, bet arī būtiski ietekmē būvdarbu kvalitāti un rezultātā – ēku drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māris Demme Būvniecības valsts kontroles biroja direktors

”Ja uzņēmējs ir lielāks, vai tas ir ģenerāluzņēmējs, tad redzams, ka tas vairāk rūpējas par kvalitātes kontroles sistēmas izveidošanu. Bet, ja ir apakšuzņēmēji, attiecīgi šīs sistēmas ir vājākas un arī zināšanas par tām ir vājākas.”

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl