Komentāri

Lai arī elektrības padeves traucējumu skaits un to ilgums samazinās, pēkšņa tumsas iestāšanās joprojām ir problēma daudzās viensētās. Tas secināts sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ekspertu ikgadējā pārbaudē. 

Elektrības piegādātājs – uzņēmums Sadales tīkls – norāda, ka problēma ir vecās elektrolīnijas, kuras līdzīgi kā sazarotais lauku ceļu tīkls, Latvijai palicis mantojumā no padomju gadiem. Uzņēmums vēlas palielināt tarifu tukšo dzīvokļu un vasarnīcu saimniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā liecina regulatora apsekojumi, problēmas ar elektrības padevi samazinās. Neplānoto elektrības pārtraukumu ilgums pērn uz vienu iedzīvotāju bija trīsarpus stundas. Salīdzinājumam –  2013. gadā tumsā mājsaimniecības pavadīja 2 stundas ilgāk. Lai arī progress ir ievērojams, uz Eiropas attīstīto valstu fona neizskatāmies labi. Strāvas pārrāvumus īpaši izjūt viensētās, uz kurām elektrība nonāk  pa padomju gados uzstādītajiem gaisa vadiem ar maksimālo jaudu līdz kilovatstundai.

Elektrību mājsaimniecība piegādā uzņēmums Sadales tīkls. Tas apzinājis 1500 vecās elektrības līnijas, katra vismaz 2 kilometrus gara, kuru padeve neatbilst mūsdienu prasībām.

Lai katru modernizētu, nepieciešami vismaz  80 tūkstoši eiro, neatkarīgi no patērētāju skaita. Problēma tā pati, kas ar sazarotu lauku ceļu tīklu  – valsti nav skaidras vīzijas, kuri valsts nostūri attīstāmi.

Šobrīd priekšroka dota saimniecībām, kurās aktivitāte notiek cauru gadu, ne tikai vasarās, un kuras pašvaldības atzīst par perspektīvām.

Lai palielinātu ienākumus, ko varētu novirzīt elektrolīniju rekonstrukcijai, Sadales tikls plāno mainīt esošo tarifa aprēķinu. Ja ieceri apstiprinās regulators, vairāk būs jāmaksā nepadzīvotu platību saimniekiem.

Latvija ir 120 tūkstoši tukšu mājokļu – galvenokārt Rīgā, kas par elektrību maksā dažus eiro gadā vai vispār ne centa, tas nozīmē, ka elektrotīklu sistēmu uztur tie, kas tērē elektrību, un attiecīgi arī maksā par tiem, kas nepatērē.

Vienlaikus tiek solīts, ka vecajam līnijām sagāzties arī neļaus, kamēr vien kāds tās gala elektrību turpinās pieprasīt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl