Daudz laimes! Rīgas Zooloģiskā dārza slavenākais ronis Puika svin apaļu jubileju

0 Komentāru
Daudz laimes! Rīgas Zooloģiskā dārza slavenākais ronis Puika svin apaļu jubileju
Foto: Māris Lielkalns / Rīgas Zooloģiskais dārzs

Tieši šodien aprit 20 gadu, kopš Rīgas Zooloģiskajā dārzā tika nogādāts Latvijas piekrastē izskalotais mazais un novārgušais baltais ronēns.

Gadu ritējumā Puika kļuvis par Rīgas Zoodārza slavenāko roni. Un par godu apaļajai jubilejai Zooloģiskajā dārzā notika arī dzimšanas dienas svinības.

Puika dāvanā saņēma gan torti roņu gaumē ar laša un skumbrijas gabaliņiem, gan Ventspils bērnu radītus vairāk nekā 220 zīmējumus. Valdot svētku gaisotnei, Puika ar savu kundzi Kristīni sanākušajiem viesiem sarūpēja arī dažādus priekšnesumus, Skaties.lv atklāj Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Ronis Puika ir dzimis Baltijas jūrā 1998. gada pavasarī. Kā novārdzis mazulis tas tika nogādāts Rīgas zoodārzā. Pateicoties darbinieku pūlēm, tas atveseļojās un atkopās. Tā kā zoodārzā tolaik dzīvoja ronene Lāce, tad Puika kopā ar divām bēdu māsām Ezi un Rumbu palika dzīvot tepat. Kad atklāja jauno roņu un ūdensputnu kompleksu pie ieejas, roņi pārcēlās uz dzīvi jaunajos apartamentos. Puikam ir trīs pēcnācēji. Meita Apolonija piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā. Trešais mazulis Ventiņa piedzima 2017. gadā. Vārdus ronēniem Puzim un Ventiņai izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.

Jāpiebilst, ka šogad martā Ventspils pludmalē bija vērojams unikāls skats – jūras krastā bija izkāpušas vairākas roņu ģimenes.

Tiesa gan, vairāki vietējie iedzīvotāji un arī citi interesenti ignorēja dabas aizsardzības speciālistu ieteikumus netuvoties dzīvniekiem, netraucēt tiem atpūtu, kā arī nedot tiem barību.

Vienu no roņu mazuļiem nācās nogādāt Rīgas Zooloģiskajā dārzā, jo to bija sakodis suns. Savainotais ronēns turpina ārstēties šajā iestādē.

0 Komentāru