Datu aizsardzības regulas pārkāpums Vecumniekos – avīzē publicēti skolēnu eksāmenu rezultāti

6 komentāri

Plašu rezonansi sociālajos tīklos šonedēļ izraisīja kāds pašvaldības izdevums, ko citādi daudzi citviet nemaz neizlasītu. “Vecumnieku Novada Ziņās” publicētas novada bērnu sekmes eksāmenos, turklāt ar visiem jauniešu vārdiem.

Datu valsts inspekcija to sauc par datu aizsardzības regulas pārkāpumu, un arī Vecumnieku domē misēkli atzīst.

“Vecumnieku Novada Ziņu” augusta numurā novadniekus izbrīnīja pašvaldības izglītības metodiķes sagatavotais raksts par novada bērnu sekmēm eksāmenos. Līdzās vispārējai statistikai publiskoti arī eksāmenu rezultāti ar bērnu vārdiem.

Raksts par bērnu sekmēm pagājušajā mācību gadā analizē 9. un 12. klašu eksāmenu rezultātus. Salīdzināti vairāki gadi, lai uzskatāmi redzētu novada skolu panākumus, kā arī norādīta to vieta pārējo Latvijas skolas vidū, vērtējot pēc eksāmenu rezultātiem. Izbrīnu rada sadaļa, kur salīdzinātas skolēnu zināšanas 9. un 12 klases 2015. gada un šā gada valsts pārbaudes darbos, proti, ar visiem vārdiem redzams, kā vidusskolā mainījušās šo bērnu sekmes.

Novada pašvaldība savu kļūdu atzīst. Radies pārpratums darbinieku komunikācijā, tāpēc domes iekšējai lietošanai paredzētais materiāls kļuvis publisks.

Jānis Kovals
Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks (ZZS)

Šāda informācija tika sagatavota deputātiem, lai to izskatītu un varētu labāk saprast izglītības kvalitāti. Lai deputāti redzētu katra bērna progresu. Tas tika sagatavots iekšējai lietošanai, bet komunikācijas dēļ diemžēl nopublicēts uz āru.

Turklāt misēklis radies, ne tikai noplūstot personas datiem, bet arī interpretējot statistikas datus.

“Ir nekorekti salīdzināti eksāmenu rezultāti 9. un 12. klasē. Publikācijā parādās 9. klašu eksāmenā iegūtie punkti, bet 12. klašu eksāmenā iegūtais procentu skaits, kas nav savstarpēji salīdzināmi. Par to esam pārrunājuši iekšienē, lai šādas kļūdas nākotnē novērstu,” turpina Kovals.

Par datu aizsardzības regulas pārkāpumu informēta arī Datu valsts inspekcija, kas sākusi savu pārbaudi.

Vecumnieku pašvaldība visiem šā raksta skartajiem izsūtījusi atvainošanās vēstuli un sākusi izvērtēt atbildīgo darbinieku rīcību.

TOP komentāri

 • Es
  +4 +4 0

  Es

  Un kàpèc vispàr arì deputàtiem ir jàzin vàrdi, taču var arì bez man negribètos,ka deputàti apspriež cik mans bèrns gudrs vai tieši otràdi muļķis!
 • Jevģēnijs Lugovskis
 • Jevģēnijs Lugovskis
  +2 +1 -1

  Jevģēnijs Lugovskis

  Sporta spēlēs uzvarētāju paziņošana arī ir likuma pārkāpums? ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl