Darījumu skaits Rīgā “kūst” līdz ar sniegu

Komentāri
Darījumu skaits Rīgā “kūst” līdz ar sniegu
FOTO: LETA

Jau pašā gada sākumā vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim ir minimāli palielinājusies. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas šā gada sākumā ir Teikas rajonā – 865 eiro par kvadrātmetru, taču viszemākās nemainīgi ir saglabājušās Bolderājā – 486 eiro par kvadrātmetru. ”BALSTS” indekss janvārī palielinājies par 1 punktu – 170 punkti.

“Šā gada sākumā, salīdzinot ar 2016. gada janvāri, darījumu skaits Rīgā ir samazinājies par 23%. Darījumu skaita kritums Rīgā skaidrojams ar rekordlielo pirkumu – pārdevumu skaitu iepriekšējā gada decembrī (1447 darījumi) un piedāvājuma samazināšanos šī gada janvārī salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, kas rada mazāku rosību nekustamo īpašumu tirgū. Janvāris Rīgas mājokļu tirgū iezīmējis sērijveida dzīvokļu cenas pieaugumu, lai arī minimāli, bet tomēr cenas palielinājušās par 0,22%”, komentē kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Janvārī pieprasījums pēc kvalitatīviem īres dzīvokļiem Rīgā vairs tikai nedaudz pārsniedz piedāvājumu, salīdzinot ar 2016. gada decembri. Vislielākais īres dzīvokļu piedāvājums bijis Purvciemā un Āgenskalnā, bet vismazākais – Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur attiecīgi ir vismazākās cenas dzīvokļiem. Tā kā pieprasījums joprojām pārsniedz piedāvājumu, tas ļāvis nedaudz, līdz 3%, paaugstināt īres cenas. Pieprasītākie ir 2 un 3 istabu dzīvokļi, īres maksa mikrorajonos ir vidēji no 5-8 eiro par kvadrātmetru, savukārt centrā – no 7-12 eiro par kvadrātmetru.

Pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem galvenokārt nodrošina ārzemju studentu pieplūdums, kuri ierodas Rīgā apmaiņas programmās studiju ietvaros. Ārzemju studentu vidū populārākie ir 2-3 istabu dzīvokļi Rīgas centrā, retāk arī tuvākajos mikrorajonos.

Nomas maksas B klases biroju segmentā ir saglabājušās stabilā līmenī un ir robežās no 7 – 10 eiro par kvadrātmetru. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5-7%. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas ir robežās no 0,95 līdz 3,5 eiro par kvadrātmetru. Lielākais pieprasījums ir pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30-100 kvadrātmetru pilsētas centrā vai klusajā centrā par nomas maksu ne augstāku par 8 eiro par kvadrātmetru.

Lasi vēl