Darbu sāk 13. Saeima – 66 jaunpienācēji un rekords sieviešu īpatsvarā

0 Komentāru

Otrdien jaunievēlētā – 13. Saeima – sanāks uz savu pirmo sēdi, un pārmaiņas būs būtiskas.

Jaunajā Saeimā pārvēlēta tikai trešdaļa jeb 34 līdzšinējie deputāti, savukārt 66 parlamentārieši būs jaunpienācēji. Jānorāda gan, ka vairāki no viņiem ir bijuši deputāti arī agrāk, vai pat ievēlēti iepriekšējā Saeimā, taču nolikuši mandātus tikai uz laiku, lai kļūtu par ministriem.

13. Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki. Lielākā 13. Saeimas frakcija ir ”Saskaņai” – 23 deputāti. Partijas ”KPV LV” frakcijā darbosies 16 parlamentāriešu, un tikpat daudz deputātu ir arī Jaunās konservatīvās partijas frakcijā. 13 deputāti pārstāv ”Attīstībai/Par!” un 13 deputātu vietas ieguvusi arī Nacionālā apvienība. Zaļo un zemnieku savienību savukārt pārstāv 11 deputāti. Mazākā frakcija – 8 deputāti – ir ”Jaunajai Vienotībai”.

Līdzīgi kā iepriekšējā, arī 13. Saeimā absolūti lielākajai daļai – šoreiz 96% parlamentāriešu – ir augstākā izglītība, un tikai 4% ir vidējā izglītība.

Un jaunajā Saeimā krietni palielinājies sieviešu īpatsvars. 13. Saeimā ievēlēta 31 sieviete – tik liels daiļā dzimuma īpatsvars ir pirmo reizi Latvijas parlamenta vēsturē.

Tikmēr plašāku rezonansi sabiedrībā izpelnījies fakts, ka pār atsevišķiem Saeimas deputātiem karājas arī tiesībsargājošo iestāžu Dāmokla zobens. Partijas ”KPV LV” deputāti Artuss Kaimiņš un Atis Zakatistovs ir aizdomās turētie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kriminālprocesā par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu. Kuluāros izskan spekulācijas, ka 13. Saeimai jau samērā drīz varētu nākties balsot par šo parlamentāriešu izdošanu kriminālvajāšanai. Citos tiesībsargājošo iestāžu kriminālprocesos figurē arī “KPV LV” deputātes Lindas Liepiņas un Jaunās konservatīvās partijas deputāta Jura Juraša vārdi.

0 Komentāru