Komentāri

Aprit pirmās 100 dienas, kopš valdību vada Māris Kučinskis. Šis laiks ir zīmīgs, jo var jau veikt analīzi par Ministru kabineta paveiktajiem darbiem. Premjers nenoliedz, ka viņam šķitis, ka amats būs vieglāks. Savukārt politikas eksperti Kučinska valdību vērtē kā stabilu un valdības vadītāju – kā pragmatisku. Tomēr viņa darbs ir bijis nedaudz par gausu.

”Gāja grūtāk, nekā es domāju!” Tik vaļsirdīgs savā vērtējumā par padarīto ir Ministru prezidents Māris Kučinskis. Valdības grožus zaļzemnieks februārī pārņēma no Vienotības politiķes Laimdotas Straujumas. Jaunās komandas sastāvs palika gandrīz nemainīgs no iepriekšējās, un Kučinskis savu darbu sāka, sagatavojot valdības deklarāciju un rīcības plānu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To arī pats premjerministrs piemin ar gandarījumu, neslēpjot, ka ar aktīviem darbiem pagaidām nav izcēlies, jo šīs dienas ir bijušas kā pamata gruntēšana paveicamajiem darbiem.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents (ZZS)

Solīt var ātri kaut ko, sagraut var ātri, bet rezultāti ir jāpagaida. Šis ir pamats jaunam darba posmam.

Lai gan Ministru prezidenta pragmatismu un apdomīgumu uzteic arī politikas vērotāji, darbs tomēr ritot pārāk gausi.

Māris Zanders, politikas apskatnieks

Var jau ar karogiem rokās, bet nepārdomāti vālēt tālāk, bet Kučinskis labāk atmet kaut ko atpakaļ. Trīsreiz pārdomā, bet panāk, kā viņš grib. Var saprast, piemēram, slavinātā rīcības plāna mešana atpakaļ, bet atklāti sakot, tas sāk drusku ievilkties.

Konkrētu veikumu pietrūkst, bet īsās darbības laikā Kučinskim jau nācies tikt galā ar dažādiem skandāliem. Skaļākais no tiem – korupcijas ēna pār Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem. Savukārt ar premjeru neapmierināti mediķi, kuri lūgs Saeimā izvērtēt viņa piemērotību amatam. Tomēr, neskatoties uz to, ministri bauda lielu premjera atbalstu.

Ivars Ījabs, politologs

Kučinskis gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē strikti turas pie rīcības plāna. Ministriem ir jādara tas, kas tur rakstīts. Ja viņi to dara un nenovirzās no tā, ko ir apņēmušies, tad premjers nepievērš pārāk lielu uzmanību ārpus šī plāna esošiem jautājumiem.

Pēc politologu domām, salīdzinot ar viņa priekšgājēju Laimdotu Straujumu, abu darba saturā lielas atšķirības pagaidām nav vērojamas. Tomēr vismaz runas prasmes Kučinskim esot labākas.

Māris Zanders, politikas apskatnieks

Neironu darbība Straujumas kundzes smadzenēs man aizvien ir noslēpums. Tur bija acīmredzama nobīde starp neironu darbībām smadzenēs un to verbālo atskaņojumu.

Par lielāko izaicinājumu šai valdībai politologi prognozē nākamā gada valsts budžeta sagatavošanu. Jau divus ceturkšņus samazinājies IKP izaugsmes temps, un tas varētu radīt problēmas arī ar šā gada budžeta izpildi.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl