Komentāri

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, kas paredz noteikt jaunus pienākumus, atbildību un tiesības gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Likumā veiktas izmaiņas attiecībā uz darba līgumos un darba sludinājumos iekļaujamo informāciju, asinsdonoriem piešķiramo atpūtas dienu skaitu, atvaļinājuma naudas izmaksu, darba un atpūtas laika regulējumu, kā arī to darbinieču aizsardzību, kuras baro bērnu ar krūti.

Šis likums tika atvērts, domājot arī par jaunu virsstundu darba apmaksas modeli, jo līdzšinējā kārtība praksē nav optimāla. Redzam, ka daudzi cilvēki strādā vairāk par astoņām stundām dienā, bet virsstundas netiek uzskaitītas un apmaksa dubultā reāli nenotiek.

”Jautājums par virsstundām, ir tikai viens no jautājumiem, kā varam palīdzēt uzņēmējiem. Nevajag teikt, ka tas ir netaisnīgi pret darba ņēmēju,”  norāda Latvijas Reģionu apvienības deputāte Inita Bišofa.

Latvijas Brīvo arodbiedrību sabiedrības pārstāvis Egils Baldzēns norāda, ka jaunais Darba likums ir harmonisks, arodbiedrības ir gājušas uz kompromisiem. Taču, tajā pašā laikā arodbiedrības ir bijušas kategoriskas pret darba devēju prasībām. Piemēram, par atalgojumu svētku dienās – Igaunijā par nostrādātām svētku dienām darbinieki saņem 100% samaksu, darba devēji Latvijā prasa, lai tie būtu 50% no likmes.

Darba likuma grozījumi stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī.

Vairāk par izmaiņām darba likumā skatieties TV3 Ziņās jau šovakar plkst. 19.00.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl