Komentāri

Liepājā taps jauns cietums. Tā būvdarbu iepirkumu 74 miljonu eiro vērtībā cer izsludināt vēl šogad. Bet šodien, daļēji atslepenojot projektu, sabiedrībai beidzot tika parādīts, kā jaunā multifunkcionāla ieslodzījuma vieta izskatīsies. Tā būšot īpaši droša sabiedrībai, darbiniekiem un arī pašiem ieslodzītajiem.

Cietuma būvniecībai piemērots zemes gabals Liepājas nomalē tika iemainīts pret kādu citu Tieslietu ministrijai piederošu zemi šajā pilsētā.  Projektējot pirmo Latvijas jauno cietumu, ņemta vērā Igaunijas pieredze, kura jau uzcelti trīs jauni cietumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liepājas cietums drošības ziņā būšot pat labāks. Tajā izvietot paredzētos tūkstoš divsimt ieslodzītos plānots sadalīt savstarpēji izolētas grupās pa 46 cilvēkiem. To nodrošinās kāpņu telpu un gaiteņu izvietojums.

Ir padomāts par labāku telpu pārskatāmību. Piemēram, koridoriem ir trīsstūra forma, plānots uzstādīt arī mūsdienīgu video novērošanas sistēmu. Tas mazināšot pašreizējas sistēmas negatīvās parādības.

Līdz ar to jauns cietums atbrīvošot ieslodzītos no dubultā soda – jo brīvības atņemšanai tagad bieži vien nāk klāt arī slikti sadzīves apstākļi. Liepājā nekāds luksuss, protams, nebūšot. Bet tomēr kamerā būs divas gultas, tualete un duša, kā arī Eiropas pieprasītie 4 kvadrātmetri uz vienu ieslodzīto.

Valstij jaunais cietums izmaksās vismaz 74 miljonus eiro. Bet, uzbūvējot to, tiek cerēts samazināt uzraugu skaitu un ieslodzīto pārvadāšanas tēriņus.

Būvdarbus Liepājā plānots uzsākt nākamā gada beigās un cietumu uzbūvēt trīs gadu laikā.

 

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl