Komentāri

Liepājā taps jauns cietums. Tā būvdarbu iepirkumu 74 miljonu eiro vērtībā cer izsludināt vēl šogad. Bet šodien, daļēji atslepenojot projektu, sabiedrībai beidzot tika parādīts, kā jaunā multifunkcionāla ieslodzījuma vieta izskatīsies. Tā būšot īpaši droša sabiedrībai, darbiniekiem un arī pašiem ieslodzītajiem.

Cietuma būvniecībai piemērots zemes gabals Liepājas nomalē tika iemainīts pret kādu citu Tieslietu ministrijai piederošu zemi šajā pilsētā.  Projektējot pirmo Latvijas jauno cietumu, ņemta vērā Igaunijas pieredze, kura jau uzcelti trīs jauni cietumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liepājas cietums drošības ziņā būšot pat labāks. Tajā izvietot paredzētos tūkstoš divsimt ieslodzītos plānots sadalīt savstarpēji izolētas grupās pa 46 cilvēkiem. To nodrošinās kāpņu telpu un gaiteņu izvietojums.

Ir padomāts par labāku telpu pārskatāmību. Piemēram, koridoriem ir trīsstūra forma, plānots uzstādīt arī mūsdienīgu video novērošanas sistēmu. Tas mazināšot pašreizējas sistēmas negatīvās parādības.

Līdz ar to jauns cietums atbrīvošot ieslodzītos no dubultā soda – jo brīvības atņemšanai tagad bieži vien nāk klāt arī slikti sadzīves apstākļi. Liepājā nekāds luksuss, protams, nebūšot. Bet tomēr kamerā būs divas gultas, tualete un duša, kā arī Eiropas pieprasītie 4 kvadrātmetri uz vienu ieslodzīto.

Valstij jaunais cietums izmaksās vismaz 74 miljonus eiro. Bet, uzbūvējot to, tiek cerēts samazināt uzraugu skaitu un ieslodzīto pārvadāšanas tēriņus.

Būvdarbus Liepājā plānots uzsākt nākamā gada beigās un cietumu uzbūvēt trīs gadu laikā.

 

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl