Dalailama Rīgā: Sievietes pasaulei var sniegt to, kas tai tik ļoti ir nepieciešams

Komentāri
Dalailama Rīgā: Sievietes pasaulei var sniegt to, kas tai tik ļoti ir nepieciešams
Foto: LETA

Sestdien pirms “Skonto” hallē Rīgā organizētajām mācībām Tibetas budistu garīgais līderis, Nobela miera prēmijas laureāts Dalailaima preses konferencē norādīja, ka sievietes pasaulei var sniegt to, kas tai tik ļoti ir nepieciešams.

Vaicāts par sieviešu vienlīdzību jeb līdztiesību, Dalailama pauda tai atbalstu, uzsverot, ka sievietes var sniegt vairāk līdzjūtības un laipnības pret tiem, kas pašlaik cieš.

Savukārt starptautiskajās attiecībās, arī ASV vadības līmenī, ir pārāk daudz emociju. To viņš sacīja, atbildot uz jautājumu, kāpēc joprojām starptautisko attiecību situācija pasaulē nav uzlabojusies.

Pārāk emocionāls, viņaprāt, ir arī ASV prezidents Donalds Tramps.

“[Arī] Amerikas Savienotajās Valstīs, amerikāņu prezidentam – ar visu cieņu [pret viņu] – man izskatās, ka ir pārāk daudz emociju,” norādīja Dalailama.

Dalailama akcentēja, ka ir ļoti laimīgs, esot Latvijā, kur atkal ir ieradies, lai izpildītu savu pienākumu un izklāstītu budisma mācību. Tibetas budistu garīgais līderis akcentēja, ka cilvēkiem ir jāizmanto sava inteliģence, nevis tikai jāseko savām vēlmēm. Tāpat, lai gūtu skaidru priekšstatu par realitāti, nepieciešams situāciju apskatīt no dažādiem leņķiem, piebilda Dalailama.

Lasi vēl