Baumanis: Daļa ragu meklētāju izdangā zemnieku tīrumus, bet vainoti tiek mednieki

2 komentāri

Latvijā novērojams ragu meklēšanas un vākšanas bums, tā par notiekošo aļņu un briežu ragu tirdzniecību izsakās Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis.

Pats fakts, ka daudzi lauku iedzīvotāji gūst papildu ienākumus, meklējot briežu un aļņu nomestos ragus, ir ļoti labs. Diemžēl daudzo godprātīgo ragu vācēju pulkā esot vairāki bezkaunīgi un pat noziedzīgi ragu meklētāji.

Daļa šo te meklētāju nekaunīgi brauc pa zemnieku tīrumiem ar apvidus automašīnām, kvadricikliem un citu tehniku, stāsta Baumanis. Tiek iebrauktas dziļas rises, atstātas pēdas, bet pārmetumus pēc tam saņemot mednieki, it kā viņi būtu braukuši un izbraukājuši. “Mednieki tur pat tuvumā nav bijuši,” uzsver Mednieku savienības vadītājs.

Viņš arī piebilst vēl vienu lietu, par ko medniekiem būtu jāuztraucas, proti, kamēr cilvēki vāc ragus, nav nekādu problēmu, taču ir cilvēki, kuriem ir vieglāk piesavināties citu savāktos ragus. Tiekot uzlauztas mednieku mājas, mednieku atpūtas vietas, lai zagtu šos te ragus.

Kā norāda ragu vācēji Latvijā, tad pie mums pēc ragiem brauc daudzi lietuvieši. Kaimiņi bieži vien izmanto tehniku, lai īsā laikā, tā teikt, “izķemmētu” iespējami lielāku teritoriju, un viņi, iespējams, izbraukā zemnieku laukus.

Savukārt, runājot par ragu zagšanu, tad Mednieku savienības vadītājs rosina, ka varbūt kaut kā nepieciešams reģistrēt ragus, kas nozāģēti no galvaskausiem, jo skaidrs, ka tie ir piederējuši nomedītam dzīvniekam.

Par kāda ragu vācēja ikdienu un pieredzi var izlasīt ŠEIT!

2 komentāri