Dakteri klauni apgūst pantomīmas pamatus

Komentāri

Iespēju papildināt savas zināšanas pasaulē atzīta pantomīmas aktiera meistarklasēs šonedēļ izmantojuši Latvijā praktizējošie dakteri-klauni. Šobrīd viņu prasmes novērtē gan mediķi, gan pacienti un pieprasījums pēc speciāli apmācītajiem dakteriem – klauniem kļūst lielāks.

Šonedēļ Latvijā viesojas pasaulslavens pantomimmas meistars no Spānijas Karlos Martines, kurs jau apciemojis ne tikai režisorus un aktierus, bet ari Dakterus Klaunus.

Pantomīmas nodarbības laikā Dakteri Klauni staigāja pa džungļiem, karstajām smiltīm, porcelāna trauku bodēm. To visu mēģināja pēc iespējas reālistiskāk attēlot skatītājiem.

Karloss Martiness ar pantomīmu nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Pirmo reizi Latvijā meistarklasi organizēja pirms 16 gadiem ar profesionāliem aktieriem. Bet šoreiz arī plašākai publikai. Stāsta, ka pats grūtākais šajā darbā ir pārvarēt klusumu un pēc iespējas precīzāk imitēt apkārtējo pasauli

Dakteri Klauni saka, ka viņu darbā svarīgi iemācīties bez liekiem vārdiem ļaut bērnam aizmirst par veselības problēmām un kaut uz pāris minūtēm uzsmaidīt.

Smaidošie dakteri klauni ir pārliecināti, ka smīdināšanas programmai jābūt iekļautai izveseļošanās terapijas pamatsastāvā katrā bērnu slimnīcā.

Kopumā Latvijā šobrīd darbojas 28 Dakteri klauni. Lielāka daļa no viņiem – Rīgā. Savukārt ārpus galvaspilsētas šāda smieklu terapija pagaidām ir daudz retāka, lai gan par sadarbību ar Dakteriem klauniem interesējas arvien vairāk reģionālo slimnīcu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl