“Daimler” krimināllietā sācies noslēdzošais posms – tiesu debates

1 komentārs
“Daimler” krimināllietā sācies noslēdzošais posms – tiesu debates

Noslēdzošajam posmam tuvojas viena no Latvijā vērienīgākajām kukuļošanas lietām – tā sauktā “Daimler” krimināllieta, kas ierosināta par vairāk nekā piecu miljonu eiro kukuļu pieņemšanu Rīgas sabiedriskā transporta iepirkumos. Sešus gadus ilgajā prāvā sāktas tiesu debates, kas dod cerību, ka drīzumā lietā varētu sagaidīt arī spriedumu.

“Daimler” kukuļošanas lieta tiek iztiesāta kopš  2013. gada, un trešdien tajā notika kārtējā tiesas sēde. Taču var uzskatīt, ka prāvā noticis progress – šomēnes sāktas tiesu debates.

Debašu ilgumu gan esot grūti prognozēt, jo ir liels skaits gan apsūdzēto, gan aizstāvju.

Šogad tiesas sēdes gan vairs nenotiks – nākamā plānota vien nākamgad janvārī. Lai gan iepriekš lietas prokurore bija Sigita Deičmane, tagad viņu nomainījis Māris Leja. Tas gan lietu neietekmēšot.

Pēc prokuroru runas savu vārdu teiks arī apsūdzētie. Šobrīd nav paredzams, kad tas varētu notikt. Tie kopumā ir seši cilvēki, kuri iesaistīti krimināllietā par kukuļu izspiešanu, saņemšanu vai legalizēšanu lielā apmērā.

Visi kukuļi – vairāk nekā pieci miljoni eiro – esot saņemti no 2002. līdz 2006. gadam par 117 “Mercedes Benz” autobusu piegādi “Rīgas satiksmei” no autoražotāja “Daimler” meitasuzņēmuma “Evo Bus”.

Par kukuļošanas lietas galveno figūru var uzskatīt Leonardu Teni – toreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra padomnieku un kādreizējo “Rīgas satiksmes” padomes priekšsēdētāju. Teni apsūdz par kukuļa izspiešanu un pieņemšanu lielā apmērā. Viņš gan joprojām savu vainu noliedz.

Krimināllietā uz apsūdzēto sola sēž arī cits Bojāra tā laika padomnieks, uzņēmējs Armands Zeihmanis un viņa sieva – Vita Zeihmane. Viņus apsūdz par iegūto kukuļu legalizēšanu.

Pēc likumsargu domām, Zeihmanis kopā ar citām lietā iesaistītajām personām par kukuļu naudu iegādājies viesnīcu Austrijā.

Apsūdzēts arī Zviedrijā reģistrēta uzņēmuma direktors Raimonds Krastiņš, kā arī Agris Koroševskis un uzņēmējs Sergejs Zambers, kuriem celta apsūdzība par kukuļu legalizēšanas atbalstīšanu. Kādu sodu prokuratūrā apsūdzētajiem varētu lūgt piemērot, šobrīd vēl nevarot pateikt.

1 komentārs