Dailes teātrī slavenā Krievijas režisora Končalovska iestudējums lugai “Laulības dzīves ainas”

1 komentārs

Īpašs notikums Latvijas kultūras dzīvē – uz Rīgu atvesta leģendāra luga ”Laulības dzīves ainas”, ko iestudējis tikpat leģendārs Krievijas režisors Andrejs Končalovskis. Galvenajās lomās – aktrise un TV kulinārijas šovu zvaigzne – Jūlija Visocka un Aleksandrs Domogarovs. Šis uzvedums iekļauts kinofestivāla “Baltijas pērle” programmā.

Končalovska iestudējumā Ingmara Bergmana kulta lugas ”Laulības dzīves ainas” darbība ir pārcelta uz Maskavu, pagājušā gadsimta 90. gadiem. Tādēļ Marianna un Johans tajā pārvērtušies par Marinu un Ivanu. Galveno varoņu lomās iejutušies Krievijas teātra zvaigznes – aktrise, televīzijas šovu vadītāja un režisora Končalovska sieva – Jūlija Visocka, un aktieris – Aleksandrs Domogarovs.

Režisors pārliecināts, ka dižo mākslas darbu unikālā īpatnība ir tā, ka tie ir universāli un tos iespējams transponēt laikā, tā tas ir arī ar Bergmana lugu, kas sarakstīta pagājušā gadsimta 70. gados. “Ja jūs spējat atrast atbildes uz jautājumiem, ko ir uzdevis autors, tas nozīmē, ka esat viņu sajutis. Es Bergmanu ārkārtīgi mīlu, varētu teikt, ka es esmu viņa sekotājs, ja ne skolnieks. Es šo izrādi pirmo reizi redzēju ļoti sen, kad to pirmoreiz atveda uz Krieviju, pirms kādiem 40 gadiem. Tā mani absolūti satrieca ar savu vienkāršību.”

Sekojot lugas tekstam, Končalovskis izstrādājis un uz skatuves liek risināties niansētam ģimenes duetam. Izrāde stāsta par cilvēkiem, kuru kopdzīve ilgst divdesmit gadu. Šajās attiecībās ir mīlestība, sapratne, līdzcietība, nodevība, atsvešināšanās, šķiršanās un jauna sastapšanās.

“Tā problemātika Bergmana lugā ir globāla, attiecības starp vīrieti un sievieti. Mums ar Sašu ir senas attiecības, viņš man ir tikpat tuvs kā vīrs īstenībā, mēs spēlējam ar glanci!” tā Visocka.

“Kad tik daudzi gadi ir nostrādāti šajā – aktiera – profesijā, tu sāc domāt, kas vēl nav izdarīts, kā vēl varētu nospēlēt? Mēs spēlējam, palaižam, mēs spēlējam, visu zinām, – izrāde, tā teikt, ir uz sliedēm, tā iet uz priekšu. Bet tā burvība ir katrā izrādē meklēt kaut kādus jaunus akcentus, droši vien tā ir jēga šajā profesijā,” norāda Domogarovs.

Teātra izrāde ”Laulības dzīves ainas” Rīgā tiks izrādīta tikai pirmdien, 23. septembrī, Dailes teātrī. Latvijā to izrāda kinofestivāla ”Baltijas pērle” ietvaros. Šie ikgadējie kino svētki sākās jau pagājušajā nedēļā un noslēgsies ar seansiem šo trešdien.