Dailes teātrī iestudēta slavenā romāna “Sapņotāji” izrāde – “900 sekundes” ielūkojas aizkulisēs

0 Komentāru
Dailes teātrī iestudēta slavenā romāna “Sapņotāji” izrāde – “900 sekundes” ielūkojas aizkulisēs

Dailes teātrī iestudēta slavenā romāna “Sapņotāji” izrāde, un īsi pirms tās pirmizrādes aizkulisēs ielūkojās arī “900 sekundes”.

Gilberta Adēra slavenais darbs “Sapņotāji” savulaik iedvesmoja arī izcilo kino klasiķi Bernardo Bertoluči, un 2003. gadā uz ekrāniem parādījās viņa filma ar šādu pašu nosaukumu. Diemžēl tieši šonedēļ slavenais režisors devies viņsaulē.

Šis notikums nejauši sakrīt ar kādu aktualitāti tepat Latvijā. Režisore Laura Groza-Ķibere “Sapņotājus” iestudējusi Dailes teātrī, un jau ceturtdien paredzēta šīs izrādes pirmizrāde.

“Katra izrāde ir ārkārtīgi atšķirīga, un tas ir tas, kas mana profesijā ir “visnervus-graujošākais”. Nav iespējams iekapsulēt vienu ideālo rezultātu – tu uz to tiecies, bet tam ir tendence attīstīties, mainīties un atkal pazust. Tā visu laiku ir tāda kā staigāšana pa karstām oglēm. (..) Tā ir teātra dzīvā māksla, kas rodas tieši šeit, tagad un ir tik ļoti atkarīga no katra aktiera garastāvokļa, sajūtām, tā brīža pieslēguma vai emocionālā trausluma,” par sava darba aizkulisēm stāsta režisore.

0 Komentāru