Dace Pelēkā iecelta par VID ģenerāldirektora amata vietas izpildītāju

2 komentāri
Dace Pelēkā iecelta par VID ģenerāldirektora amata vietas izpildītāju
FOTO: LETA

Par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietas izpildītāju finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ieceļ Daci Pelēko.

Dace Pelēkā ir līdzšinējā ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā un VID Nodokļu pārvaldes direktore.

Nākamais vadītājs tiks meklēts konkursā.

Ministre norādīja, ka VID turpinās līdzšinējās dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules iesāktais un haoss iestādē nav gaidāms.

Nākamnedēļ plānots vienoties ar Valsts kanceleju par VID vadītāja konkursa kritērijiem un laiku. D. Reizniece-Ozola pagaidām neprognozēja, vai jaunais vadītājs tiks meklēts valsts pārvaldē, vai uzņēmēju vidē, vien norādīja, ka iespējas ir dažādas.

“Vislabākais, ko Ilze Cīrule izdarīja ar VID, ir tas, ka uzņēmēji un sabiedrība novērtēja, ka VID mainās un kļūst nevis par draudu, bet par biedru un atbalstu. Cīrule spēja arī VID iekšienē deleģēt uzdevumus, spēja saskatīt būtisko un pateikt, kas jādara, spēja saglabāt mieru sarežģītās situācijās,” sacīja Reizniece-Ozola.

Savukārt D. Pelēkā sacīja, ka I. Cīrule ienāca VID ar ārkārtīgi lielu nosvērtību un mieru, kā arī iemācīja to darbiniekiem. “VID patlaban ir izvirzīti mērķi un plāni, ir skaidras prioritātes un darāmie darbi. Nav bažu, ka VID varētu novirzīties no sāktā kursa,” viņa teica.

Dace Pelēkā VID ģenerāldirektora pienākumus pildīja arī 2016. gadā pēc VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones atkāpšanās no amata.

Jau vēstīts, ka naktī uz sestdienu, 10. martu, negaidīti mira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kura vadīja VID kopš 2016. gada novembra. Cīrule atrasta mirusi savā dzīvesvietā bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Atbilstoši procedūrai nozīmēta tiesu medicīnas ekspertīze nāves cēloņa noteikšanai.

2 komentāri