Komentāri
Dabas muzejā atklāj Sēņu dienas; šogad īpaša uzmanība pievērsta bekām
FOTO: LETA

Šodien Dabas muzejā tiks atklātas ikgadējās Sēņu dienas. Par spīti tam, ka šis neesot izcils sēņu gads un Dabas muzeja mikologi dažas dienas iepriekš šaubījās, vai vispār būs, ko sūnu stendos salikt, tomēr kopumā muzejā būšot aplūkojamas ap 150 dažādas sēņu sugas.

Starp tām arī šā gada lielais atradums – baltās cūktrifeles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstādē būs kāds jaunums – mikologu sarūpētas sēņu receptes. Ik dienu sēnes izstādē tiks mainītas, un muzeja durvis apmeklētājiem būs vaļā līdz pat svētdienai.

Sēņu dienu organizatori novērojuši, ka ar katru gadu izstādes popularitāte aug un, piemēram, pērn izstādi apmeklējuši pat tādi cilvēki, kuri iepriekš vēl ne reizi nav bijuši sēņot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl