“Dabā tas ir skaists mežs, domes ierēdņi saka, – degradēts.” Jūrmalā plāno izcirst kokus, lai varētu būvēt

12 komentāri
“Dabā tas ir skaists mežs, domes ierēdņi saka, – degradēts.” Jūrmalā plāno izcirst kokus, lai varētu būvēt
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Jūrmalas domē atkal jauna cīkstēšanās par to, kurās kūrortpilsētas teritorijās vajadzētu ļaut būvēt. Sabiedriskai apspriešanai nodots priekšlikums par Baltās kāpas tuvumā esošā Vārnukroga meža apbūvi. Domes vadība to sauc par daļēji degradētu teritoriju, bet opozicionāri iebilst.

Jūrmalas domes sēdes darba kārtībā ceturtdien bija jautājums, vai nodot sabiedriskajai apspriešanai jautājumu par apbūvi Vārnukrogā Baltās kāpas tuvumā. Tur apbūvei paredzēts nodot lielāko daļa no 234 410 kvadrātmetru meža. Par spīti opozicionāru iebildumiem, dome lēma izsludināt sabiedrisko apspriešanu.

Opozīcija pārliecināta, ka apspriešanas rezultāts tiks sakārtots tā, lai būtu par labu idejai izcirst un aizbūvēt daļu meža. “Mežs, ko uzņēmējs ir nopircis savulaik kā mežu par 70 santīmiem kvadrātmetrā – viņš iecerējis veikt privātmāju apbūvi lielākajā daļā teritorijas. Dabā tas ir skaists mežs, domes ierēdņi saka – degradēts. Ir kaut kādi celiņi, bet tas ir ļoti labs mežs,” norāda Jūrmalas domes deputāts Uldis Kronblūms (Tev, Jūrmalai).

Pērn Jūrmalas domes sēdē sākotnējo meža apbūves ieceri virzīja ZZS un ”Saskaņas” deputāti, tostarp Gatis Truksnis (ZZS). Jūrmalā valdošās partijas uzskata, ka jūrmalniekiem strauji nepieciešami jauni mājokļi, lai pilsēta varētu augt, un jau tagad ir nodrošināti visi priekšnoteikumi, lai kūrortpilsēta pievilinātu jaunus iedzīvotājus, kas mitinātos jaunos, modernos mitekļos.

“Mums ir 90% atlaide nekustamā īpašuma nodoklim, labākais jaundzimušo pabalsts Latvijā,” saka Truksnis.

“Mēs redzam, ka šobrīd ir 500 dzīvokļi pārdošanā. Ir simtiem zemesgabalu, 300 mājas, nu neguļ jūrmalnieki uz ielas un negaida šos dzīvokļus. Es uzdevu jautājumu: vai šīs būs mazturīgiem cilvēkiem mājas, ja zemes cena tik maza? Protams, par to pasmējās,” vērš uzmanību opozīcijas deputāts.

“Jūrmalā viss ir kārtībā. Notiek normāls darbs. Bet nu, protams, opozīcijas uzdevums ir vienmēr kritizēt. Un pareizi. Es opozīcijā darītu tāpat,” saka Truksnis.

Tikmēr opozīcija akcentē, ka vienīgā cerība esot uz jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru un Satversmes tiesu, jo viņi uzskata, ka Saeima pašvaldību iedzīvotājiem nav devusi nekādus reālus ietekmēšanas instrumentus.

Jau iepriekš dažādi skandāli vajājuši domi, taču visi mēģinājumi gāzt Truksni bija neveiksmīga – viņa vadītā koalīcija aizvien ir galvenais Jūrmalas politiskais dzinējspēks un lēmumu pieņēmējs.

Vairāk par tēmu – TV3 Ziņu sižetā