Dabā noteikta Latvijas robeža ar Krieviju

Komentāri

10 gadus pēc abu valstu robežlīguma noslēgšanas pabeigta Latvijas un Krievijas robežu noteikšana dabā.

Valstu robežas demarkācijas dokumenti trešdien, 25. oktobrī, parakstīti svinīgā gaisotnē Latvijas Ārlietu ministrijā. Robežas demarkāciju kopā ar ekspertiem astoņus gadus veica speciāli izveidota Latvijas-Krievijas komisija. Kaimiņvalstu robeža noteikta 283 kilometru garumā. Uz tās uzstādītas kopumā 648 robežzīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Andrejs Pildegovičs
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs

Attiecībā uz robežas iezīmēšanu dabā – visi darbi ir pabeigti, un tagad ar šo notikumu faktiski mēs nobeidzam visas dokumentācijas sagatavošanu. Visdetalizētākās kartes – tagad par katru milimetru ir pilnīga skaidrība.

Latvijas un Krievijas robežu demarkācijas dokumenti vēl ir jāapstiprina abu valstu valdībām.

Kaimiņvalsts pārstāvis Aleksejs Obuhovs trešdien prognozēja, ka Krievijas valdība ar uzdevumu varētu tikt galā pusotra mēneša laikā. Arī Latvijas amatpersonas sola nekavēties ar līgumu apstiprināšanu. Robežas demarkāciju abas valstis uzsāka pēc Latvijas-Krievijas robežlīguma noslēgšanas 2007. gadā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl