Dabā noteikta Latvijas robeža ar Krieviju

Komentāri

10 gadus pēc abu valstu robežlīguma noslēgšanas pabeigta Latvijas un Krievijas robežu noteikšana dabā.

Valstu robežas demarkācijas dokumenti trešdien, 25. oktobrī, parakstīti svinīgā gaisotnē Latvijas Ārlietu ministrijā. Robežas demarkāciju kopā ar ekspertiem astoņus gadus veica speciāli izveidota Latvijas-Krievijas komisija. Kaimiņvalstu robeža noteikta 283 kilometru garumā. Uz tās uzstādītas kopumā 648 robežzīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Andrejs Pildegovičs
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs

Attiecībā uz robežas iezīmēšanu dabā – visi darbi ir pabeigti, un tagad ar šo notikumu faktiski mēs nobeidzam visas dokumentācijas sagatavošanu. Visdetalizētākās kartes – tagad par katru milimetru ir pilnīga skaidrība.

Latvijas un Krievijas robežu demarkācijas dokumenti vēl ir jāapstiprina abu valstu valdībām.

Kaimiņvalsts pārstāvis Aleksejs Obuhovs trešdien prognozēja, ka Krievijas valdība ar uzdevumu varētu tikt galā pusotra mēneša laikā. Arī Latvijas amatpersonas sola nekavēties ar līgumu apstiprināšanu. Robežas demarkāciju abas valstis uzsāka pēc Latvijas-Krievijas robežlīguma noslēgšanas 2007. gadā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl