Daba ieviesusi korekcijas – pavasaris iestājies februārī! Latvijā jau atgriežas gājputni

1 komentārs

Daba ieviesusi savas korekcijas – pavasaris iestājies jau februāra sākumā. Par to liecina arī gājputnu atgriešanās dzimtenē. Tik agra, pat par mēnesi agrāka putnu migrācija Latvijā nav novērota ne reizi pēdējo 25 gadu laikā, kopš šādi dati vispār tiek apkopoti.

Ornitologs Kārlis Millers vēro pie Ķengaraga promenādes lidojošo putnu. Šī ir zoss, kura galvaspilsētā palikusi uz ziemošanu. Taču viņas sugas māsas no siltajām zemēm jau atlidojušas uz dzimteni. Pirmās zosis novērotas pirms nedēļas Nīcas laukos Kurzemē. Kopā ar zosīm uz Latviju sāka atgriezties pirmās ķīvītes, lauku baloži, bet tuvākajā laikā var atlidot arī cīruļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārlis Millers ornitologs, portāla Latvijasputni.lv veidotājs

Pēc visa spriežot, pavasaris putniem ir sācies, jo migrācijas fenoloģija sāk liecināt par to, ka dabā ziemas, visdrīzāk, nebūs, vismaz būs ne ilgstoša un sniegota.

Putnu sugas, kas sāka atgriezties dzimtenē, ir sala izturīgas un var pielāgoties tai barībai, kādu pašlaik ir iespējams atrast.

Ja nu tomēr atgriezīsies ziemas sali, gājputni aizlidos uz siltākām zemēm – Vāciju un Poliju. Piemēram, zosis uz laiku var veikt līdz tūkstoš kilometriem garus pārlidojumus un pēc tam atgriezties atpakaļ ligzdošanas vietā.

Tikmēr pavasara jūtīs ir ne tikai putni. Botāniskā dārzā ārā sāk parādīties pirmie augi – narcišu, tulpju un sniegpulkstenīšu asni, konstatē tā direktore. Sāka ziedēt un pat smaržot burvju lazda. Latvijai šādi laikapstākļi nav tipiski.

Tuvāko četru nedēļu laikā meteorologi ziemas sala atgriešanos neprognozē, turklāt vakar atsevišķās novērojumu stacijās uzstādīti jauni maksimālās temperatūras rekordi – Liepājā, Ainažos un Skultē, bet šodien sinoptiķi pieļauj, ka tiks pārspēti visas Latvijas temperatūras rekordi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl