CVK no vēlēšanu saraksta svītro arī NSL deputāta kandidātu Sadovski

0 Komentāru
CVK no vēlēšanu saraksta svītro arī NSL deputāta kandidātu Sadovski
Ilustratīvs foto. (Foto: Ieva Leiniša, LETA)

Nesaņemot apliecinājumu par sodāmības dzēšanu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lēmusi svītrot no partijas “No sirds Latvijai” Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta Jevgēniju Sadovski.

Šāds lēmums pieņemts, jo uz Sadovski attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz Saeimā ievēlēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu. CVK divreiz atlika lemšanu šajā jautājumā.

Pirmajā komisijas sēdē Sadovskis norādīja, ka viņa sodāmība esot dzēsta, bet Iekšlietu ministrijas Informācijas centra rīcībā vēl nav atbilstošā dokumenta. Tomēr arī ceturtdien izziņa no Lielbritānijas, kur izdarīts pārkāpums, vēl nebija saņemta.

“Centrālās vēlēšanu komisijas ir Iekšlietu ministrijas informācijas centra izdota izziņa par to, ka uz viņu attiecas ierobežojums, ka viņš ir bijis sodīts. Līdz ar to faktiski visas izziņas un citi materiāli, kuri ir saņemti par deputātu kandidātiem, kas varētu attiekties uz ierobežojumiem kandidēt, ir izskatīti un mēs ķeramies pie vēlēšanu biļetenu drukāšanas,” skaidro CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Sadovskis un partijas ”No Sirds Latvijai” saraksta iesniedzēja Inguna Sudraba pēc sēdes LNT ziņām atteicās komentēt šo lēmumu un neatklāja, vai to pārsūdzēs tiesā. Kopumā 13. Saeimas vēlēšanās CVK liegusi balotēties deviņiem deputātu kandidātiem, un divi šos lēmumus pārsūdzējuši.

0 Komentāru