CVK lēš, ka vēstules par vēlēšanu iecirkni nav saņēmusi puse balsstiesīgo

11 komentāri

Iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) ir jāatbild par to, ka daudzi vēlētāji nav saņēmuši vēstules ar paziņojumu, kurā iecirknī jābalso, – tā uzskata Saeimas opozīcija. Savukārt ministrs ir pārliecināts, ka vēlētāji šoreiz ir tik labi informēti, kā vēl nekad, un ar koalīcijas deputātu atbalstu opozīcijas prasība trešdien Saeimas komisijā tika noraidīta.

Ne vēlāk kā 70 dienas pirms Eiroparlamenta vēlēšanām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) visiem balsstiesīgajiem pa pastu bija jānosūta paziņojums par vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso. To paredz likums.

Šoreiz daudzus adresātus vēstules nav sasniegušas, tāpēc Saeimas opozīcija uzskata, ka iekšlietu ministram, kurš pārrauga pārvaldi, ir jāuzņemas atbildība. Ministrs pārmetumus noraida, uzsverot, ka vēlētāji tiek informēti citos veidos, un tik plaši, kā vēl nekad. Iesaistīts arī Valsts ieņēmumu dienests (VID), jo paziņojumi tiek sūtīti, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu opozīcijas prasība ministram uzņemties atbildību tika noraidīta. Tiesa gan, arī koalīcijas deputātiem ir bažas, vai PMLP nav rīkojusies vieglprātīgi, uzdevumu uzticot privātajam uzņēmumam “Reller”, kuram tagad piemērots naudas sods.

Pārvaldes vadītājs gan skaidro, ka iepirkuma konkurss notika saskaņā ar likumu, kas paredz, ka uzvar lētākais piedāvājums. “Tā vienkārši nav “sia mia”. Viņš ir pasta komersantā reģistrēts no 2012. gada. Šeit ir tas, ka likumdošana nosaka, ja specifikācija abiem ir vienāda, tad ir cena,” akcentē PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons.

Iekšlietu ministrijā norāda, ka neesot iespējams objektīvi pārliecināties, cik vēlētāju pastkastītēs nav nonākuši paziņojumi. Bet Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) lēš, ka tos nav saņēmusi aptuveni puse balsstiesīgo.