Cūku mēris: dzīvniekus dedzinās arī atklātā ugunskurā Ādažu poligonā

2 komentāri

Tik liels daudzums kautķermeņu Latvijā tiks utilizēts pirmo reizi. Pirms vairākiem gadiem Pārtikas veterinārā dienesta iegādātā krematorija jauda nav pietiekami liela, lai šobrīd kaujamās beigtās cūkas droši un īsā laikā iznīcinātu. Tāpēc, iespējams, tās tiks dedzinātas ugunskurā.

Pārtikas veterinārā dienesta rīcībā ir speciālas dedzinātavas – Daugavpilī un Limbažos, uz kurieni cūku ķermeņi tiek vesti iznīcināšanai. Abas šīs dedzināšanas iekārtas kopā spēj utilizēt 10 tonnas diennaktī. Lai paveiktu visu apjomu – 500 tonnas – būtu nepieciešamas vairākas nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai likvidāciju veiktu pēc iespējas ātrāk, iespējams, beigtās cūkas tiks dedzinātas lielā ugunskurā Ādažu poligonā.

Cik izmaksās cūku likvidēšana, transportēšana un utilizācija pagaidām vēl nav zināms – tas tikšot aprēķināts pēc darbu paveikšanas.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • ?
  0 0 0

  ?

  Itka jau cilvekam nau katigs tas meris tad varbut lai izdala mazturigajiem un pensionariem esanai to galu, nafig piesmirdinat tagad gaisu ar dedzinatu cuku smaku
 • opis
  0 0 0

  opis

  pratam neaptverama nelaime ,pAĀSIEM CŪCIŅIEM ,MASVEIDA GALINĀŠANA ... ta un nu laikam klat kersimies arī suniem ...jo lopu lielsaimniecibas vairs tak tik daudz palikusas ,Ko ?laba diversija vai vai no meza ievazaata ,neizmantojot nekaadus šķīdumus ,,,ai ,skumji ....ludzu tikai nevajag adazu poligonaa ,visi aadazi tad smirdees un veel taalaak

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl