Cūku mēris: dzīvniekus dedzinās arī atklātā ugunskurā Ādažu poligonā

2 komentāri

Tik liels daudzums kautķermeņu Latvijā tiks utilizēts pirmo reizi. Pirms vairākiem gadiem Pārtikas veterinārā dienesta iegādātā krematorija jauda nav pietiekami liela, lai šobrīd kaujamās beigtās cūkas droši un īsā laikā iznīcinātu. Tāpēc, iespējams, tās tiks dedzinātas ugunskurā.

Pārtikas veterinārā dienesta rīcībā ir speciālas dedzinātavas – Daugavpilī un Limbažos, uz kurieni cūku ķermeņi tiek vesti iznīcināšanai. Abas šīs dedzināšanas iekārtas kopā spēj utilizēt 10 tonnas diennaktī. Lai paveiktu visu apjomu – 500 tonnas – būtu nepieciešamas vairākas nedēļas.

Lai likvidāciju veiktu pēc iespējas ātrāk, iespējams, beigtās cūkas tiks dedzinātas lielā ugunskurā Ādažu poligonā.

Cik izmaksās cūku likvidēšana, transportēšana un utilizācija pagaidām vēl nav zināms – tas tikšot aprēķināts pēc darbu paveikšanas.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • ?
  0 0 0

  ?

  Itka jau cilvekam nau katigs tas meris tad varbut lai izdala mazturigajiem un pensionariem esanai to galu, nafig piesmirdinat tagad gaisu ar dedzinatu cuku smaku
 • opis
  0 0 0

  opis

  pratam neaptverama nelaime ,pAĀSIEM CŪCIŅIEM ,MASVEIDA GALINĀŠANA ... ta un nu laikam klat kersimies arī suniem ...jo lopu lielsaimniecibas vairs tak tik daudz palikusas ,Ko ?laba diversija vai vai no meza ievazaata ,neizmantojot nekaadus šķīdumus ,,,ai ,skumji ....ludzu tikai nevajag adazu poligonaa ,visi aadazi tad smirdees un veel taalaak

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl