Komentāri

Latvijā uzliesmojot Āfrikas cūku mērim, lauksaimniekiem nākas gan izkaut slimās cūkas, gan dezinficēt mēra skarto teritoriju. Neņemot vērā stingrās prasības, nepieciešamie dezinfekcijas līdzekļi pašlaik nav pieejami, tā LNT Ziņām apgalvoja Gunta Bole, Rūjienas novada cūkaudzētavas “Kunturi” pārstāve.

Plašāk par šo tematu varēsiet uzzināt šā vakara LNT Ziņu izlaidumā!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka cūku mēra dēļ ārkārtas situāciju papildu reģioniem Latgalē lūdz izsludināt arī pie Igaunijas un Krievijas robežas. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) lūdzis ārkārtas situācijas zonā iekļaut arī Valkas un Valmieras novadus. Kā “LNT Ziņām” stāstīja Valkas novada cūkkope, kurai mēra dēļ nācās izkaut 52 cūkas, pašlaik viņas saimniecību apjož brīdinājuma un norobežojuma lentas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl