Covid-19: situācija ir uzlabojusies, tomēr sejas aizsegus sabiedriskajā transportā joprojām lieto ne visi

7 komentāri
Covid-19: situācija ir uzlabojusies, tomēr sejas aizsegus sabiedriskajā transportā joprojām lieto ne visi
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Jau nedēļu pašvaldības policija Rīgas sabiedriskajā transportā kontrolē, kā pasažieri ievēro noteikumus par sejas aizsegu lietošanu. Policija akcentē, – līdz šim viņi darbojās vien preventīvi, taču šis “pārbaudes” laiks nu ir beidzies un par klajiem pārkāpumiem turpmāk būs arī sodi.

Mutes un deguna aizsegu lietošanu sabiedriskajā transportā Rīgas pašvaldības policija kopā ar “Rīgas satiksme” biļešu kontrolieriem pārbauda jau kopš 15. maija.

Arī piektdien Purvciema mikrorajonā notika viens no šādiem reidiem. Lielākajai daļai pasažieru mute un deguns tiek piesegts ar šalli vai sejas masku. Taču ne visi pasažieri joprojām to uzskata par nepieciešamu.

“Man maska visu laiku ir uz sejas, viss vīruss paliek ūsās. Man ir maska, bet es nevilkšu, es kāpšu ārā,” saka kāds pasažieris.

Nedēļas laikā pašvaldības policija sabiedriskajā transportā šādas pārbaudes veikusi vairāk nekā 400 reižu. Konstatēti teju 700 gadījumi, kad sejas aizsegs lietots netiek.

“Protokols gan noformēts ir tikai viens, jo pārējos gadījumos iedzīvotāji sadarbojās ar policiju un arī uzvilka šīs maskas pēc policijas darbinieka aizrādījuma,” saka RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Likumsargu novērojumi liecina, ka daudzi pasažieri zina, ka maskas ir jāvelk, bet tās atrodas nevis uz sejas, bet gan kabatās. “Rīgas satiksme” tikmēr secina, ka situācija kopš noteikumu ieviešanas ir uzlabojusies.

“Mūsu novērojumi liecina, ka arvien vairāk ir cilvēku, kas muti un degunu aizsedz un pilda šīs noteiktās prasības. Protams, ir arī cilvēki, kas šo kārtību joprojām neievēro. Bet ir ļoti svarīgi skaidrot šo nepieciešamību. Ka šīs maskas, pirmkārt, ir, lai pasargātu līdzcilvēkus,” teic “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Arī Rīgas pašvaldības policija lielākoties turpinās skaidrot aizsegu nepieciešamību un sejas maskas izsniegt tiem, kuriem to nav. Taču ilgstoši nodarboties tikai ar prevenciju policija nevarot.

“Protams, policijas pārbaudes turpinās, un, ņemot vērā, ka policija tagad ir devusi diezgan ilgu laiku iedzīvotājiem pierast, tad turpmāk lemsim arī par iespēju piemērot sodus,” norāda Sadovskis.

Sods var sasniegt pat 2000 eiro, līdzīgi kā par jebkuru ierobežojumu pārkāpumu. Bargāko sodu gan likumsargi sola nepiešķirt.

Lai Covid-19 mazināšanas nolūkos pievērstu uzmanību deguna un mutes aizsegu lietošanai sabiedriskajā transportā, Reģionālā pašvaldības policija šodien līdzīgus reidus rīkoja arī Ķekavas novadā. Līdzīgi reidi varētu notikt arī citās pašvaldībās.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā