Covid-19: Rīgā reģistrēti aptuveni 40% no visiem sestdien konstatētajiem saslimšanas gadījumiem

Pievienot komentāru
Covid-19: Rīgā reģistrēti aptuveni 40% no visiem sestdien konstatētajiem saslimšanas gadījumiem
EPA / SCANPX

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 414 inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem 41% reģistrēts Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Galvaspilsētā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 170 jauni inficētie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Rīgā pašlaik ir 2952 cilvēki.

Lasi vēl: Kariņš rosinās pagarināt Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju un ieviest stingrākus ierobežojumus

Iepriekš straujš inficēšanās kāpums reģistrēts Daugavpils apkārtnē. Arī aizvadītajā diennaktī Daugavpilī reģistrēti 95 jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 717 cilvēkus.

Jūrmalā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 20 jauni inficētie, un tur kopā pēdējās divās nedēļās kumulatīvais saslimušo skaits ir 200 cilvēki. Savukārt Ventspilī konstatēti 15 jauni saslimšanas gadījumi, un šajā pašvaldībā pēdējās divās nedēļās saslimušas 27 personas.

Jelgavā sestdien konstatēti 11 jauni Covid-19 gadījumi, pēdējo divu nedēļu kopskaitam pieaugot līdz 193, kamēr Talsu novadā reģistrēti astoņi jauni inficētie, kas nozīmē, ka kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 75 cilvēkus.

Savukārt Krāslavas novadā aizvadītajā diennaktī konstatēti septiņi jauni Covid-19 gadījumi, kopā veidojot 59 saslimšanas gadījumus pēdējo 14 dienu laikā, vienlaikus Mārupes novadā reģistrēti seši jauni gadījumi, un šajā novadā pēdējās divās nedēļās saslimusi 131 persona.

Pieci jauni saslimšanas gadījumi reģistrēti arī Viļānu un Salaspils novados, kas nozīmē, ka Salaspilī pēdējo divu nedēļu laikā saslimušo skaits pieaudzis līdz 102, kamēr Viļānos – līdz deviņiem. Covid-19 inficēšanās gadījums nācis klāt arī Rucavas novadā, kurā pēdējo divu nedēļu laikā konstatēti līdz pieciem gadījumiem.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2019. gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 334,8 gadījumi.

Pagājušajā diennaktī atklāto 414 jauno Covid-19 gadījumu dēļ saslimstības rādītājs ir audzis, kā rezultātā palielinājusies arī robeža, no kuras uz konkrētu pašvaldību tiktu attiecināti īpaši drošības pasākumi un ierobežojumi. Patlaban šī robeža – 50% virs valsts vidējās saslimstības – ir 502,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, 50% robeža virs valsts vidējā rādītāja ir pārsniegta Daugavpils pilsētā, kā arī Varakļānu, Salacgrīvas, Aknīstes, Mārupes, Ķekavas, Auces, Baldones, Daugavpils un Garkalnes novados.

Balstoties uz jaunākajiem datiem, Garkalnes novads 50% robežu pārsniedz par mata tiesu – tajā pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju ir 502,51. Vienlaikus kritisko pašvaldību sarakstu pametis Krāslavas novads, kurā pēdējo 14 dienu saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir samazinājies līdz 416,81.

No minētajām pašvaldībām papildus drošības pasākumi no piektdienas ir ieviesti Daugavpils pilsētā, Varakļānu, Salacgrīvas, Aknīstes, Mārupes, Baldones un Krāslavas novados. Savukārt Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Salaspils un Limbažu novados, uz kuriem arī attiecināti papildu drošības pasākumi, saslimstības līmenis tagad jau ir zemāks par pusi virs vidējā valstī.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijā atklāti 414 jauni Covid-19 gadījumi, bet četri ar jauno koronavīrusu sasirgušie miruši. Savukārt līdz šim kopumā Latvijā ar Covid-19 saslimušas 16 975 personas, izveseļojušās 1719 personas, bet 197 mirušas, liecina SPKC apkopotie dati.

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 44 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 510 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, kas ir par 26 vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati. Šis ir līdz šim lielākais vienlaikus slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits.

No visiem patlaban slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem 478 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 32 – ar smagu slimības gaitu.